Početna Visoko Da se nikada ne zaboravi: Liješeva čuva uspomenu na heroje

Da se nikada ne zaboravi: Liješeva čuva uspomenu na heroje

47

U Mjesnoj zajednici Liješeva svečano otvoreno spomen obilježje i šehidska česma, kao trajni simbol sjećanja, poštovanja i zahvalnosti prema šehidima i poginulim borcima koji su dali svoje živote za slobodu naše domovine.

Ovaj dostojanstveni događaj okupio je brojne građane, porodice šehida, predstavnike vlasti i vjerskog života, koji su zajednički odali počast onima čija žrtva nikada ne smije biti zaboravljena.

Prisutnima su se obratili gradonačelnik Visokog Mirza Ganić, predsjednica Udruženja porodica šehida i poginulih boraca „Visoko ’92“ Amra Tahmaz, predsjednik Mjesne zajednice Liješeva Almedin Halač, kao i glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Visoko Midhat ef. Čakalović, ističući važnost očuvanja kulture sjećanja i prenošenja istine o odbrambeno-oslobodilačkom ratu na mlađe generacije.


Poseban duhovni pečat ovom događaju dala je dova koju je proučio hfz. Zijad Dervić, dok je program uspješno moderirao Haris ef. Herceglija.

Izgradnja šehidske česme i spomen-obilježja realizovana je zahvaljujući vakifu Izudinu Ohranu, čiji čin predstavlja primjer trajne dobrote i brige za zajednicu.

Otvaranjem ovog spomen-obilježja, Mjesna zajednica Liješeva dobila je još jedno mjesto dostojanstvenog sjećanja, ali i opomene da se žrtva šehida nikada ne zaboravi, te da se vrijednosti za koje su se borili trajno njeguju i čuvaju.


Možda vas zanima

Visoko

Gradonačelnik Mirza Ganić obišao radove u Poriječanima: Vidljiv značajan napredak

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je obišao radove u MZ Poriječani, gdje je...

Visoko

Mirza Ganić prisustvovao iftaru s predstavnicima Policijske stanice Visoko

Gradonačelnik Mirza Ganić prisustvovao je zajedničkom iftaru sa predstavnicima Policijske stanice Visoko,...

Visoko

Radovi u Domu zdravlja Visoko: Adaptacija toaleta za bolje uslove pacijenata

U centralnom objektu JU “Dom zdravlja” Visoko započeli su radovi na adaptaciji...

Visoko

Važan projekat za mještane: Počela sanacija puta Grđevac – Poriječani

Radovi na sanaciji puta Grđevac – Poriječani danas su i zvanično počeli,...

Visoko

Podrška novim biznisima u Visokom

U Gradskoj upravi Visoko danas su potpisani ugovori o dodjeli finansijskih sredstava...

Visoko

Mirza Ganić potpisao sporazum o finansijskoj podršci Centru Dobrinje

Grad Visoko nastavlja kontinuiranu brigu o najosjetljivijim kategorijama stanovništva. Petu godinu zaredom...

Visoko

Grad Visoko izdvaja 317.000 KM za unapređenje rada JU Dom zdravlja Visoko

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i direktor JU Dom zdravlja Visoko Senad Karavdić...

Visoko

Javni prevoz u Visokom sačuvan zahvaljujući blagovremenim mjerama

Brojni gradovi i općine širom Bosne i Hercegovine suočavaju se s ozbiljnim...