Danas tropske vrućine i narandžasti Meteoalarm

62

Federalni hidrometeorološki zavod i Meteoalarm za petak najavljuju izuzetne vrućine koje zahtijevaju oprez kod građana, posebno onih sa zdravstvenim problemima.

Naime, prema podacima FHMZ-a, veći dio dana obilježiti će sunčano vrijeme s visokim temperaturama koje će dosezati i 36 stepeni. Na sreću, krajem petka dolazi osvježenje u vidu frontalnog poremećaja sa zapada koji će se tokom noći proširiti prema istoku zemlje i usloviti kišu.

Više padavina se očekuje u Krajini i sjevernim područjima zemlje. U glavnom gradu Bosne i Hercegovine preovladavat će sunčano vrijeme s najvišom dnevnom temperaturom od blizu 33 stepena.

Meteoalarm je za 5. august zbog visokih temperatura izdao narandžasto upozorenje za cijelu teritoriju Bosne i Hercegovine. Narandžasta boja označava opasne vremenske prilike koje mogu uzrokovati štetu i ljudske žrtve.

U subotu će biti pretežno oblačno i nastabilno vrijeme sa kišom i pljuskovima. Više padavina se očekuje u Krajini i sjevernim područjima, a najmanje na istoku. U Hercegovini je sredinom dana moguća i grmljavina. Najniža jutarnja temperatura zraka će uglavnom biti između 12 i 16 stepeni, na jugu i zapadu Hercegovine od 18 do 22. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 25, na jugu zemlje od 28 do 32 stepena.

Slično vrijeme se očekuje do utorka uz blagi pad jutarnjih temperatura, dok će se dnevne temperature kretati oko 30 stepeni.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Donesen Program javnih investicija Federacije BiH 2026-2028. godina

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici, na prijedlog...

Otkazana Čevljanska korida, stiže zamjena: Spremne Olovske Luke

Čevljanska korida, jedna od najpoznatijih tradicionalnih manifestacija u Bosni i Hercegovini, neće...

Ministar Adnan Sirovica u Visokom obišao korisnike programa stambenog zbrinjavanja

Ministar za boračka pitanja Zeničko-dobojskog kantona Adnan Sirovica, zajedno sa saradnicima i...

Otvoreno pismo Centralnoj izbornoj komisiji BiH: “Izmijenite sporni sadržaj glasačkog listića koji se tiče izbora članova Predsjedništva BiH”

Vijeće Kongresa bošnjačkih intelektualaca (VKBI) poziva Centralnu izbornu komisiju BiH da izmijeni...

Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH osiguralo 70.000 KM za Dom zdravlja Stari Grad Mostar

JU Dom zdravlja Stari Grad Mostar realizirao je projekt “Unapređenje seksualnog i...

Hurtić stao uz 22 otpuštena radnika Komunalnog: Lično ću platiti njihove advokate

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić sastao...

Ljubavna drama završila na sudu: Bivšem partneru razlupala automobil sjekirom

Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je, a Osnovni sud u Foči...

Nedim Sladić otkrio do kada će temperature ići do 41 stepen

Temperature od 34 do 41 stepen zadržaće se najmanje do 5. avgusta,...