Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Detalji eksplozije: Nema preživjelih u fabrici, povrijeđeni u kritičnom stanju

Detalji eksplozije: Nema preživjelih u fabrici, povrijeđeni u kritičnom stanju

8

Pet radnika poginulo je navjerovatnije u eksploziji koja se jutros oko 8:30 sati dogodila u hemijskoj fabrici Melamin u centru Kočevja, Slovenija, javlja reporterka N1 iz Slovenije.

Direktor kompanije Srečko Štefanič kazao je da je, prema prvim informacijama, uzrok eksplozije ljudska greška, odnosno da je došlo do zamjene dvije sirovine.

Prema riječima šefa intervencije Leona Behina, vatrogasci su se probili do svih dijelova fabrike, ali nisu pronašli tragove preživjelih.

“Žrtve ne možemo i nikada nećemo zaboraviti”, dodao je Stefanić i izrazio saučešće porodicama poginulih. Dodao je da mu je ovo najteži trenutak u životu, a ujedno je uvjerio da će Melamin pružiti svu podršku pogođenim porodicama.


Štefanič je rekao i da je jedna od žrtava zaposlena u Melaminu, a četiri kod njihovog ljubljanskog dobavljača, koji se bave elektroinstalacijama.

Šteta izazvana eksplozijom u fabrici otežavala je spasavanje.

Kako je rečeno za N1, radnici su u trenutku nesreće trebali da ugrade dalekovode u jedan od kontejnera. U tom trenutku cisterna je donijela supstancu koja je po svoj prilici eksplodirala, što je potvrdila i direktorica Melamina Štefanič.

Dva radnika su hitno prevezena u UKC Ljubljana zbog teških povred. Prema posljednjim informacijama, i dalje su u kritičnom stanju.


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Bitkoin naglo pada, a posljedice se osjete

Bitkoin je u četvrtak (5. februara) naglo pao, a njegov pad ubrzava...

Bosna i HercegovinaVijesti

Meteorolozi objavili kakvo nas vrijeme očekuje za vikend

Jutros je u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno vrijeme. Ponegdje u Bosni...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bećirović: SDA već tri godine širi laži o meni: Oni koji su krenuli na BiH polomili su zube

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović izjavio je za FTV da...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Uvorići dobijaju javnu rasvjetu: Inicijativa vijećnika Farisa Lemeša prihvaćena

Inicijativa za izgradnju javne rasvjete u naselju Uvorići, u okviru Mjesne zajednice...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Prošlo je 18 godina od ubistva Denisa Mrnjavca: Ubica i pomagači danas su na slobodi

Na današnji dan prije 18 godina ubijen je Denis Mrnjavac, tada 16-godišnji...

SvijetVijesti

Uhapšen i drugi osumnjičeni za bacanje bombe na kuću Zdravka Čolića

Pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su sinoć, 5. februara, po nalogu Višeg...

Bosna i HercegovinaVijesti

Budžet BiH na čekanju: Fiskalni savjet bez saglasnosti

Proces usvajanja državnog budžeta za ovu godinu zaustavljen je u Fiskalnom savjetu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Uredba Vlade FBiH: Pomoć radnicima do 300 KM neoporezivo

Vlada Federacije BiH, na prijedlog Ministarstva finansija donijela je Uredbu o isplati...