Početna Bosna i Hercegovina Direktor OC “Jahorina” kritikovao ugostitelje: Ne može se niko obogatiti za godinu dana

Direktor OC “Jahorina” kritikovao ugostitelje: Ne može se niko obogatiti za godinu dana

11

Kada počinje zimska skijaška sezona na Jahorini? Šta će biti u ponudi za skijaše, ali i one koji žele uživati u čistom planinskom zraku? Koje staze će biti na raspolaganju, koje će biti cijene ski pass-a? Za N1 je govorio Dejan Ljevnaić, direktor Olimpijskog centra Jahorina.

Ljevnaić kaže da je sve spremno za novu sezonu.

“U prethodnih deset dana palo je 30 centimetara prirodnog snijega. Po prognozama vidim da već od petka opet u najavama imamo snijeg. Mi smo se kao Olimpijski centar uveliko pripremali. Najznačajniji infrastrukturni prijekti koje smo pripremili su ski lift Trnovo koji kreće od izlazne staze šestosjeda Trnovo i ide na sami vrh Jahorine. Izgradili smo i dvije potpuno nove staze i moram da kažem da će biti ukupno četiri nove staze na Jahorini”, rekao je on.

Kao novu atrkaciju ističe i noćno skijanje u dužini 12 kilometara. Međutim, ono što Ljevnaić posebno ističe da su poslušali kritike za cijene koje su im upućene prošle godine. Cijene, inače kaže ostaju na nivou od prošle godine.


“Prilagođavati ćemo cijenu broju staza koliko rade i mislim da ćemo s tim biti konkurentni, ne samo u regionu nego i u čitavom svijetu”, istakao je.

Naglasio je Ljevnaić da ugostitelji moraju biti konkurentni i da se ne može dozvoliti da skijanje bude povoljnije u zemljama Zapadne Evrope nego na Jahorini.

“Ne može se praviti biznis plan na jednu-dvije godine. Ne može se niko obogatiti za godinu dana. Moramo praviti cijene da gledamo dugoročno i da nam se svaki gost vrati, to je glavni kriterijum”, ukazao je on.

“Neki ljudi zalutaju u turizam i ne naprave samo štetu sebi nego i svima nama”, poentirao je Ljevnaić.

Također, Ljevnaić ima i ideje kako i na koji način pristupiti kako bi se održala atraktivnost skijanja, a to je izgradnja skijaških kampova.

“Ti kampovi znače da se uključi država, da tu noćenje bude deset KM gdje je možda i četvero djece u sobi, ali sigurno će steći jednu zdravu naviku. Zavoljet će skijanje, a za korisnike tih kampova da Olimpijski centar da besplatan ski pass. To je moja vizija”, kazao je on.


Možda vas zanima

Visoko

Amir Karačić pojačao stručni štab OFK Visoko

Amir Karačić novi je član stručnog štaba OFK Visoko, gdje će obavljati...

Smrtovnice

RAHIĆ (Mustafa) MUNEVERA 03.02.2026. u 15:00 sati

RAHIĆ (Mustafa) MUNEVERA 03.02.2026. u 15:00 sati

Smrtovnice

MULAGIĆ (rođ. Mamula) MARIJA-MERJEM 02.02.2026. u 15:00 sati

MULAGIĆ (rođ. Mamula) MARIJA-MERJEM 02.02.2026. u 15:00 sati

Visoko

Masovan amaterski turnir u stonom tenisu održan u Visokom

U Visokom je u nedjelju, 1. februara 2026. godine, održan masovan amaterski...

Sport

Željezničar otpisao nekoliko fudbalera, ali i dogovorio pojačanje koje će platiti

FK Željezničar bi uskoro trebao predstaviti novo pojačanje, a riječ je o...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Snabdijevanje gorivom u FBiH stabilno uprkos višednevnim blokadama

Usljed blokada teretnog saobraćaja i ograničenja u međunarodnom transportu zabilježenih u više...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK briše podatke za 136 biračkih mjesta na kojima su poništeni izbori

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine objavila je da će u utorak,...

Bosna i HercegovinaVijesti

Potvrđena presuda protiv bivše zastupnice KS za diskriminaciju prema LGBTI osobama

Kantonalni sud u Sarajevu donio je pravosnažnu presudu kojom je utvrđena diskriminacija...