Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Dječak dobio jedinicu u školi, njegov otac upao na čas i davio nastavnika

Dječak dobio jedinicu u školi, njegov otac upao na čas i davio nastavnika

57

Prije nekoliko dana je u Osnovnoj školi “Sveti Sava” u Gacku zabilježen nesvakidašnji i sramotan incident.
Kako prenose mediji, roditelj učenika devetog razreda je fizički napao nastavnika te škole zbog ocjene koju je dobilo njegovo dijete.

Napad se dogodio u područnoj školi u Avtovcu dok je nastavnik držao čas učenicima šestog razreda. Roditelj je nenajavljeno došao i tražio da razgovara s nastavnikom.

Tu mu je rečeno da sačeka kraj časa, ali je potom fizički nasrnuo na nastavnika, uhvativši ga za vrat, udarajući i vičući na da njegovom sinu “ne smije dati jedinicu i poslati ga na popravni”.

Nakon incidenta, nastavnik je odmah pozvao policiju i obavijestio rukovodstvo škole, a na lice mjesta je stigla i policija koja je dokumentovala krivično djelo nasilničko ponašanje i predala slučaj daljim instancama na postupanje.

Brojna udruženja i ministarstvo reagovali su povodom ovog incidenta, navodeći da su ovakvi napadi neprihvatljivi i da je počinioce potrebno adekvatno kazniti kako bi nastavnici i profesori mogli raditi svoj posao.

O svemu se oglasila i Željka Stojičić, ministrica prosvjete i kulture RS.

“Kao ministar prosvjete i kulture, ali i kao čovjek, duboko sam uznemirena događajima koji su se desili u pojedinim školama u RS, a koji uključuju nasilje nad nastavnicima. Takve situacije nas sve pogađaju – i kao građane, i kao roditelje, i kao društvo koje želi da škola ostane prostor sigurnosti, znanja i uzajamnog poštovanja”, rekla je.

Možda vas zanima

Visoko

Na današnji dan poginuo je Zlatni ljiljan Esad Eso Džafić

Džafić (Nezira) Esad (7.12.1948. – 10.6.1993.) – „Zlatni ljiljan“, posthumno je odlikovan...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nove tehnologije za Opšte izbore: Cilj je vraćanje izbornog integriteta i povjerenja građana

Nakon što je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) najavila...

Smrtovnice

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

GRCIĆ (Mehmed) ZIJAD 11.06.2026. u 18:00 sati

Magazin

Marijina borba za sina trajala godinama: Cijena surogat procesa dostigla skoro 200.000 dolara

Pjevačica Marija Šerifović prije tri godine sina je dobila uz pomoć surogat...

Crna HronikaVisoko

Drama u Visokom: Provalio u kuću i ukrao novac, ubrzo završio u rukama policije

Dana 09.06.2026. godine, u 04,00 sati u mjestu Ševulje, od strane lica...

SvijetVijesti

Branimir Glavaš pravosnažno osuđen na sedam godina zatvora

Visoki krivični sud Hrvatske pravosnažno je osudio ratnog komandanta hrvatskih snaga u...

Crna HronikaIstaknuto

Nova tragedija u Živinicama: U dva dana poginula dva radnika

U Živinicama je i danas došlo do tragedije na gradilištu na kojem...

SvijetVijesti

Erdogan: Prisutvo Trumpa samitu NATO-a u Ankari važan trenutak za stabllnost vojnog saveza

Prisutstvo američkog predsjednika Donalda Trumpa na samitu NATO-a u Ankari sljedećeg mjeseca...