Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Dječak krvnički tukao vršnjaka, ostali snimali

Dječak krvnički tukao vršnjaka, ostali snimali

941

Slučaj fizičkog obračuna dvojice starijih maloljetnika zabilježen je u Milićima, u Bosni i Hercegovini.
Drugi su sukob snimili, video je objavljen, a na njemu se jasno vidi kako jedan maloljetnik više puta krvnički udara drugog.

Snimak je objavljen na YouTubeu, a na njemu se može vidjeti dječak koji prilazi vršnjaku i počinje mu prijetiti, a nakon toga i udarati.

Nasilje niko nije pokušao spriječiti, a sve što se može čuti je stariji glas koji iz pozadine govori: “Miroslave, dobro je, nemoj…”, kada je već drugi dječak primao udarce dok je ležao na travi.

Škola je, navode iz Ministarstva prosvjete i kulture RS, obavila razgovore sa učesnicima događaja i obavijestila nadležne institucije.

Održan je i sastanak multisektorskog tima kako bi se osiguralo koordinisano postupanje i podrška svim učesnicima.

“Incident se dogodio van školskog objekta, a škola je preduzela sve mjere koje su u njenoj nadležnosti, u skladu sa važećim procedurama i obavezama u zaštiti učenika. U slučaj su uključene i druge nadležne institucije, koje postupaju u okviru svojih nadležnosti. Takođe, zatraženo je od Republičkog pedagoškog zavoda da izvrši stručno-pedagoški nadzor i dostavi preporuke za dalje postupanje, kao i za dodatno unapređenje preventivnih mjera u školskom okruženju”, navode iz resornog ministarstva, prenosi Srpskainfo.

Snimak vršnjačkog nasilja možete pogledati OVDJE, uz upozorenje da su kadrovi uznemirujući.

 

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Pojačan promet vozila na izlazima iz Bosne i Hercegovine

Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas sunčano uz umjerenu oblačnost, u kotlinama moguća magla

U Bosni i Hercegovini danas će preovladavati sunčano vrijeme uz malu do...

Crna HronikaIstaknuto

Saobraćajna nesreća na magistrali od Maglaja ka Doboju: Ima povrijeđenih

Na magistralnoj cesti od Maglaja ka Doboju dogodila se nesreća i obustavljen...

IstaknutoMobiteli

Xiaomi 18 Pro donosi veliko unapređenje zadnjeg ekrana

Xiaomi bi mogao značajno da unaprijedi jedan od svojih najneobičnijih detalja na...

Crna HronikaSvijet

Četvoro mrtvih u teškoj saobraćajnoj nesreći u Hrvatskoj

Četiri osobe su poginule, a jedna je povrijeđena u teškoj saobraćajnoj nesreći...

Visoko

Bivša gradonačelnica Visokog mijenja politički dres, pridružuje se BHI

Bivša gradonačelnica Visokog i dugogodišnja političarka Amra Babić napustila je Narod i...

Sport

GOŠK i Čelik remizirali, Zeničani sa samo jednim porazom prvaci Prve lige FBiH

Nogometaši zeničkog Čelika, koji će naredne sezone igrati u Premijer ligi Bosne...

Crna Hronika

U prevrtanju quada poginula 19-godišnja Aldijana Salkić

Velika tuga pogodila je općinu Doboj-Istok nakon teške saobraćajne nesreće koja se...