Đoković furioznom igrom izborio četvrto uzastopno finale na Wimbledonu

Srbijanski teniser Novak Đoković (3. ATP) izborio je četvrto uzastopno finale Wimbledona nakon što je danas u polufinalu pobijedio Britanca Camerona Norrieja (12. ATP).

Đoković je nakon nešto više od dva i po sata igre slavio rezultatom 3:1, po setovima 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Nakon što su oba tenisera loše ušla u meč izgubivši svoje servise, Novak je neprepoznatljivo igrao i u nastavku prvog seta pa je Norrie s nova dva uzastopna breaka poveo u ovom meču.

Britanac je nastavio dobro igrati i u drugom setu pa je tek u osmom gemu Novak prelomio breakom i potom ga potvrdio za izjednačenje na 1:1.

Već tada je bilo jasno da je Đoković pronašao svoju pravu formu pa je s dva sigurna breaka u trećem setu vrlo brzo preokrenuo rezultat i stigao na korak do finala.
Norrie je četvrti set otvorio novim izgubljenim servisom pa je Novak potom mirno priveo meč kraju za novu pobjedu na prestižnom Grand Slamu.

Đoković će u nedjelju igrati finale Wimbledona protiv Australca Nicka Kyrgiosa (40. ATP) koji se u borbu za pehar plasirao nakon što je Španac Rafael Nadal odustao od polufinala zbog povrede.