Đoković ostao bez titule na Mastersu u Rimu, poraz u četvrtfinalu od Runea

59

Srbijanski teniser Novak Đoković nije  uspio da odbrani titulu na Mastersu u Rimu, pošto je u četvrtfinalu izgubio od sedmog igrača svijeta Danca Holgera Runea poslije tri seta, 2:6, 6:4, 2:6.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a bio je prekinut na nešto više od sat vremena zbog kiše u Rimu.

Rune je dobro počeo, u prvom i petom gemu oduzeo je servis Đokoviću i poslije 37 minuta poveo je u meču.

Đoković je poslije trećeg gema drugog seta zatražio pomoć ljekara pri vodstvu 2:1, popio je tabletu za bolove i meč je ubrzo nastavljen.

Teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do šestog, kada je Đoković napravio brejk i poveo sa 4:2. Srbijanski teniser je poslije toga osvojio i gem na svoj servis za 5:2.

Rune je zatim zatražio pomoć terapeuta zbog problema sa desnim koljenom. Kada je meč nastavljen Rune je osvojio dva uzastopna gema i smanjio na 5:4, ali je poslije toga meč prekinut zbog kiše. Uoči prekida Rune je servirao, a Đoković vodio sa 30:0.

Poslije 67 minuta pauze meč je nastavljen, Đoković je osvojio još dva poena i izjednačio na 1:1 u setovima.

Rune je dobro igrao u odlučujućem setu, poveo je sa 3:0, a Đoković je u tim trenucima bio nervozan, raspravljao se sa sudijom, ali je i bio ljut i vikao na svoje trenere koji su sjedili u loži.

Rune je poslije toga vodio sa 4:0 i 5:2, kada je servirao za pobjedu. Đoković je imao brejk loptu, ali nije uspio da je iskoristi i ostane u meču. Rune je iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u polufinale.

On će u subotu u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Norvežanina Kaspera Ruda i Argentinca Fransiska Serundola.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Huškanje propalo: Poljak Bartlomej palio u Međugorju

Zbog paljenja vanjskog dijela oltara crkve sv. Jakova u Međugorju, skrnavljenja i...

KAHVEDŽIĆ (Selver) ISMET 29.07.2026. u 18:00 sati

KAHVEDŽIĆ (Selver) ISMET 29.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Čelnici GSS-a Zenica putuju u Rusku Fedreraciju po preživjele planinare Adilovića i Vidimlića

Čelni ljudi Gorske službe spašavanja Stanica Zenica danas će sa Sarajevskog aerodroma...

U oktobru jedna od najvećih izbornih promjena, s glasačkih listića nestaju imena kandidata

Glasački listići za opšte izbore u oktobru donose jednu od najvećih promjena...

Preminuo general Ramiz Dreković, ratni komandant Armije RBiH

U Sarajevu je u 69. godini života preminuo Ramiz Dreković, penzionisani general...

MUP ZDK: Za četiri dana 974 kazne, 91 pijani vozač i 10 slučajeva droge

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona su u periodu...

Vedrana Rudan potresla javnost: Umirem, porodica me pere i presvlači

Hrvatska književnica Vedrana Rudan, koja se već neko vrijeme suočava s teškom...

Kamera snimila muškarca koji je zapalio vanjski oltar u Međugorju

Nadzorna kamera zabilježila je trenutak kada nepoznati muškarac prilazi prostoru vanjskog oltara...