Početna Bosna i Hercegovina Dodik poručio s Jahorine: Ne moram ja, bit će drugih grobara BiH

Dodik poručio s Jahorine: Ne moram ja, bit će drugih grobara BiH

154

Predsjednik RS Milorad Dodik rekao je danas na Jahorini u okviru foruma “Invest Srpska 2024“ da RS dijeli sudbinu cijelog regiona.

– Neću ništa novo reći ako kažem da je svijet u velikom neredu, a nama je prioritet da sačuvamo mir i stabilnost u RS i BiH. Mi smo imali prijatelje, borili smo se i snalazili da prođemo kroz sve vrijeme sankcije što bezbolnije – rekao je Dodik.

“BRICS nije antisavez protiv EU”
Naveo je kako “BRICS nije nikakav antisavez protiv Zapada i EU”, dodavši kako ne bi bio problem da u tu organizaciju uđe i neka članica Evropske unije.

– Nemojte da pričate o njima, već pričajte s njima, je uzrečica koje se držim. Bio sam s predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom. Vidio sam da i pored velikog broja sankcija kojoj su joj uvedene i dalje funkcioniše bez ikakvih problema – kazao je Dodik.

On je naveo da je RS suočena s velikim pritiscima dosadašnje američke administracije koja joj je uvela “tihe sankcije”.

Dodik je naglasio da RS traži sve moguće kontakte, a o tome govori i njegova posjeta Samitu BRICS-a.

Šta donose izbori u SAD
– Tu su i izbori u SAD koji će promijeniti neke stvari, ali ne treba očekivati da će se sve srediti – izjavio je Dodik.

Potom se dotaknuo i međunarodne politike prema Bosni i Hercegovini.

– Evropa je vodila navijačku politiku u BiH, međunarodni intervencionizam je razbio BiH. Ja mislim da se ona teško može sastaviti, ali bit će nekih drugih grobara, ne moram ja to biti – poručio je Dodik.

Možda vas zanima

Voz kod Visokog udario auto, povrijeđena žena prevezena u bolnicu

Putnički voz koji je iz Sarajeva saobraćao prema Maglaju, udario je oko...

Jesu li se Ronaldo i Georgina vjenčali: Glasine preplavile medije

Da su Cristiano Ronaldo i Georgina Rodríguez ovog vikenda zaista stali pred...

Kerim Alajbegović je zvanično novi igrač Juventusa

Kerim Alajbegović zvanično je novi igrač Juventusa! Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine...

Visočanin izgubio život u teškoj saobraćajnoj nesreći na putu Neum – Stolac

Velika tuga pogodila je Donje Moštre i Visoko nakon vijesti da je...

Još jedna država ukinula vize za građane BiH

Državljani BiH od 1. avgusta 2026. godine mogu putovati u Azerbejdžan bez...

Teška nesreća na cesti Neum – Stolac: Smrtno stradao motociklist

Jedna osoba smrtno je stradala u prometnoj nesreći koja se danas oko...

Na plaži u Hrvatskoj pronađena ešerihija koli

Na plaži Bilin žal u Lumbardi na ostrvu Korčula zabilježeno je kratkotrajno...

Preminuo Vincent Pastore, zvijezda kultne serije “Obitelj Soprano”

Američki glumac Vincent Pastore, najpoznatiji po ulozi Salvatorea “Big Pussyja” Bonpensiera u...