Đoković se 5. novembra vraća na prvo mjesto ATP liste

Srbijanski teniser Novak Đoković 5. novembra će preuzeti prvo mjesto teniske ATP liste. Njegov povratak na vrh liste će biti posljedica promjene u sistemu bodovanja, jer su u ATP-u odlučili da usklade termine turnira naredne godine, te će teniseri izgubiti bodove osvojene u Baselu, Londonu i Parizu.

Trenutno vodeći teniser liste Švicarac Roger Federer će izgubiti 3.000 bodova, dok će Đoković ostati bez 560. Srbijanac zaostaje za Švicarcem 195 bodova i tako će 5. novembra preuzeti prvo mjesto, prenose agencije.

Đoković je u 2012. godini osvojio najviše bodova od svih tenisera. Slavio je na pet turnira – otvorenom prvenstvu Australije, na mastersima u Torontu, Miamiju i Šanghaju, te na turniru kategorije 500 u Pekingu.