Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Drama u Žepču: Požar u preduzeću ‘Saga’, materijalna šteta velika

Drama u Žepču: Požar u preduzeću ‘Saga’, materijalna šteta velika

39

Požar koji je jutros oko tri sata izbio u krugu preduzeća “Saga“ d. o.o. u naselju Tatarbudžak u Žepču, u vlasništvu M. Đ., još nije ugašen, ali je lokalizovan i spriječeno je njegovo širenje na okolne objekte – izjavio je Feni portparol Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona Samir Valentić.

Požar je zahvatio tri hale tog preduzeća, a na licu mjesta su policajci te vatrogasci iz Žepča i Zavidovića.

– Zasad su uspjeli lokalizirati požar, ali još nije i potpuno ugašen pa će se tek po njegovom gašenju moći pristupiti uviđajnim radnjama. Nema povrijeđenih lica, ali je pričinjena materijalna šteta – kazao je Valentić.

Također, iz Općine Žepče su se oglasili o ovoj nesreći.

“Nažalost, jutros u 3.00 sata našoj PVJ Žepče je dojavljeno da je u žepačkoj drvoprerađivačkoj kompaniji SAGA, koja zapošljava 70 radnika, buknuo požar. Nakon dojave žepački vatrogasci su odmah izašli na teren i gasili požar cijelu noć, a u kratkom roku su se pridružili vatrogasci PVJ Zavidovići, PVJ Maglaj, Natron Hayat i PVJ Tešanj kojim se ovim putem zahvaljujemo. Općinski načelnik Mato Zovko je odmah jutros po dojavi obišao mjesto požara, upoznao direktora kantonalne civilne zaštite i razgovarao sa direktorom kompanije Senadom Džanićem koji je naveo da je nepoznat uzrok požara, te da će više informacija biti poznato nakon što se izvrši uviđaj. Štete na objektu su velike, a Općina Žepče će pružit pomoć iz svoje nadležnosti i u skladu sa svojim mogućnostima. Zahvaljujući intervenciji vatrogasaca, spriječeno je širenje požara na jedan dio kompanije i na susjednu firmu Stolarija Šimić”, poručili su.

Možda vas zanima

Sport

Počinje Mundijal 2026 uz Shakiru, Katy Perry i tri spektakla otvaranja

Počinje fudbalska groznica. FIFA Svjetsko prvenstvo 2026. starta danas, i to na...

Visoko

Policija sankcionisala 24 vozača zbog obijesne vožnje

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona nastavlja sa intenzivnom primjenom Zakona...

BiznisVijesti

Inspekcija najavila pojačane kontrole, i kupcima moguće kazne od 50 KM

Porezna uprava Federacije Bosne i Hercegovine obavještava porezne obveznike da će tokom...

IstaknutoSport

Džeko otvorio dušu pred početak Mundijala: “Ujedinili smo Bosnu i Hercegovinu”

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u emotivnom razgovoru za...

Bosna i HercegovinaVijesti

Da li je u Kiseljaku i Vitezu zaista zabranjeno javno praćenje reprezentacije BiH?

U proteklim danima u medijima u Bosni i Hercegovini pojavili su se...

Bosna i HercegovinaVijesti

VOJNI BUDŽET OBARA REKORDE: Ministarstvo odbrane BiH planira da potroši više od 2 MILIJARDE KM

Ministarstvo odbrane BiH, koje je najveći budžetski potrošač, ne planira da se...

SvijetVijesti

Iran potvrdio zatvaranje Ormuskog moreuza: Nema prolaska brodova do daljnjeg

Novo iransko tijelo zaduženo za nadzor Ormuskog moreuza potvrdilo je da je...