Dug dan je pred državnim predstavnicima: Vijeće ministara BiH danas otvara niz ključnih pitanja

251

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine danas bi na sjednici trebalo da razmatra Nacrt zakona o dopunama Zakona o komunikacijama, čiji je predlagač Ministarstvo komunikacija i prometa BiH.

Predviđeno je i razmatranje Nacrta sporazuma o zajmu (Projekt poboljšanja upravljanja cestovnom imovinom u Federaciji kao dio Investicijskog programa za gradnju, rekonstrukciju i rehabilitaciju magistralnih cesta u Federaciji BiH), između Bosne i Hercegovine i Međunarodne banke za obnovu i razvoj, s Osnovama za zaključivanje navedenog sporazuma.

Trebao bi biti razmatran i Prijedlog odluke o uvođenju privremene zaštitne mjere prilikom uvoza čelika i čeličnih proizvoda, čiji je predlagač Ministarstvo vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH.

Na dnevnom redu današnje sjednice Vijeća ministara BiH trebalo bi da se nađe i Prijedlog odluke o stavljanju neraspoređenih prihoda s računa UniCredit banke na raspolaganje Direkciji za civilno zrakoplovstvo Bosne i Hercegovine.

Predviđeno je i razmatranje Informacije o zaključivanju sporazuma za Instrument za reforme i rast sa Evropskom komisijom; Informacije o stanju u sektoru turizma u Bosni i Hercegovini, kao i Izvještaja o provođenju Sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Hrvatske o saradnji u nadzoru državne granice za 2025. godinu.

Ministri bi se, u drugom krugu glasanja, trebali izjasniti o Nacrtu osnova za vođenje pregovora radi zaključivanja izmjena i dopuna Vojno-finansijskog sporazuma o saradnji između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Turske i Implementacijski protokol o finansijskoj pomoći između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Turske.

Kao podsljednja tačka dnevnog reda, sa oznakom povjerljivo, trebao bi biti razmatran Prijedlog odluke o izmjenama i dopunama Odluke o dodatku na plaću na osnovu posebnih uvjeta radnog mjesta za zaposlene u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija, pritvora i drugih mjera Bosne i Hercegovine, čiji je predlagač Ministarstvo pravde BiH.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Na Elbrusu je bilo nekoliko planinarskih ekipa iz BiH, čekaju se zvanične informacije

Ruskim i bh. medijima proširila se vijest da su na planini Elbrus...

Rambo Amadeus oduševio publiku na Festivalu kulture ‘Slovo Gorčina’ u Stocu

Crnogorski glazbenik Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus, održao je koncert u...

Nakon navoda o tragediji na Elbrusu oglasio se Konaković: U kontaktu smo s Ambasadom u Moskvi

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio je da je...

Oko 60 turista otrovano nakon kupanja u bazenu

Oko 60 gostiju jednog hotela u Andaluziji završilo je u bolnici nakon...

Tarik Prusac, osumnjičeni za ubistvo Elme Godinjak, izvršio samoubistvo u KPZ Igman

Prema pisanju domaćih medija, Tarik Prusac, koji je osumnjičen za ubistvo supruge...

Novi način glasanja zbunjuje birače, očekuje se rekordan broj nevažećih listića

S obzirom na uvođenje novih tehnologija u izborni proces glasanje na sam...

Nikola Vasilj zvanično predstavljen u saudijskom Diriyahu

Bosanskohercegovački reprezentativni golman Nikola Vasilj zvanično je predstavljen kao novi član saudijskog...

Vlada ZDK donijela odluku o pokretanju procedure za prijem 105 novih policijskih službenika

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao premijer...