Duge kolone vozila na izlazu iz BiH na svim graničnim prelazima od Orašja do Izačića

79

Duge su kolone putničkih vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na svim graničnim prelazima od Orašja do Izačića.

I na ostalim graničnim prelazima pojačan je promet putnička vozila, ali su zadržavanja, za sada, do 30 minuta.

Zbog oštećenja mosta granični prelaz Brčko mogu koristiti samo pješaci.

Zbog redovnog održavanja tunela Gaj i Igman, na dionici autoceste A-1 Lepenica-Vlakovo, zatvorene su tunelske cijevi u smjeru Lepenica-Vlakovo, a saobraća se dvosmjerno suprotnom stranom autoceste (smjer Vlakovo-Lepenica).

Zbog sanacije klizišta na dionici autoceste A-1 Tarčin-Lepenica za saobraćaj su zatvorene tunelske cijevi tunela Vis, 25. novembar i Grab, a saobraća se dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.

Danas do 17 sati izvode se sanacioni radovi na dionici magistralnog puta M-5 Travnik-Turbe (od Kalibunara prema Turbetu), zbog čega se saobraća usporeno.

Obustavljen je saobraćaj na magistralnom putu Jablanica-Blidinje, ali i na regionalnim putevima Vrbaška-Mrakovica (u reonu kamenoloma Vučijak) i Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.

Zbog aktivnih klizišta izdvajamo magistralne puteve Dobro Polje-Foča (na lokacijama Krupac-kod kamenoloma, Sijeračke stijene i Tuhalji) i Gacko-Tjentište (između tunela Čemerno i Surdup).

Radovi su aktuelni na dionici autoceste A-1 Visoko-Podlugovi, kao i na magistralnim putevima: Moševac-Kosova, Vozuća-Zavidovići, Sarajevo-Pale, Polje-Kaćuni, Gnojnice-Nevesinje (Dračevice), Jablanica-Mostar (Donja Jablanica) i Sarajevo-Hadžići.

Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona saobraćaj obustavljen.

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak.

Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 9 do 13 sati i od 22 do 6 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 6 sati), javlja BIHAMK.

Možda vas zanima

Slovenačko tržište rada pred izazovom: Do 14 posto radnika odlazi u penziju

Slovenačko tržište rada i dalje je stabilno, ali se u narednim godinama...

Košarkaši BiH nakon poraza od Turske treniraju danas i sutra u Kaknju

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je u četvrtak u Zenici rezultatom...

Neum očekuje uspješnu sezonu uprkos višim cijenama: Domaći gosti i dijaspora i dalje najbrojniji

Ljetna turistička sezona u Neumu ulazi u svoj najintenzivniji period, a iako...

Tragedija na Prenju: Na planini pronađeno tijelo

Na području planine Prenj pronađena je smrtno stradala osoba, saopćili su iz...

Lana Pudar se vratila u Mostar

Jubilarni 10. međunarodni plivački miting “Orka – Arena Cup 2026” okupio je...

Zakazana nova Skupština: Konaković ne odustaje od potapanja BH Telekoma

Nadzorni odbor BH Telecoma ponovo je zakazao sjednicu Skupštine ove kompanije za...

Hurtić najavio jaču podršku: Osobe s invaliditetom moraju imati jednaka prava

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić održao...

Preminuo mladić koji je pao s krova Audija tokom proslave pobjede reprezentacije

Teška nesreća dogodila se 25. juna, pola sata iza ponoći, na glavnoj...