Početna Sport Nogomet Džeko među trojicom najboljih strijelaca kvalifikacija za Mundijal

Džeko među trojicom najboljih strijelaca kvalifikacija za Mundijal

62

Ponajbolji fudbaler reprezentativne selekcije Bosne i Hercegovine do sada je igrao dva ciklusa kvalifikacija za odlazak na Mundijal pri čemu je postigao ukupno 17 golova, a budući da je sa 27 godina još uvijek relativno mlad ta će se cifra sigurno povećati.

Popularni Dijamant svoje prve golove u okviru kvalifikacija za odlazak na Mundijal je postigao u septembru 2008. godine kada su Zmajevi sa visokih 7:0 savladali Estoniju, a u preostalim mečevima u borbi za odlazak u Južnu Afriku nekadašnji fudbaler Željezničara je postigao još sedam pogodaka te je taj ciklus okončao kao drugi najbolji strijelac.

Preostalih osam golova Džeko je postigao u posljednjim kvalifakcijama koje još uvijek nisu završile, a budući da naša reprezentacija igra protiv ekipa koje i ne predstavljaju neko ime u svijetu fudbala gotovo pa izvjesno sjajni napadač će postići još koji gol.

Inače, sa trenutno 17 postignutih golova napadač Građana zauzima treće mjesto najboljih strijelaca kvalifikacija za Mundijal ikada, ispred njega su Pedro Pauleta sa 20 pogodaka i Andriy Shevchenko koji je 26 puta tresao protivničke mreže.

Za razliku od ”penzionisanih” Paulete i Shevchenka Džeko će sigurno igrati i kvalifikacione mečeve za SP u Rusiji 2018. godine za očekivati je da naš reprezentativac još napreduje na ljestvici jer će sigurno dodatno popraviti svoj golgeterski učinak.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

Švajcarska kompanija seli proizvodnju u BiH

Švajcarska kompanija planira preseliti proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, odnosno u Novi...

Aston Martin razmatra posljednji pravi ručni mjenjač

Ručni mjenjač je na izdisaju. Neće proći mnogo vremena prije nego što...

Detalji s ročišta: Anel Sejfović nezaposlen, a pronađeno mu 60.000 eura i Mercedes G klase, Džomba rekao da živi od ženine plate

Pred Kantonalnim sudom u Sarajevu održano je ročište za određivanje pritvora osumnjičenima...

Đina Džinović privukla pažnju porukom o ocu: Nikada mu neću oprostiti

Porodični odnosi nakon razvoda Harisa Džinovića i Meline Galić, koja danas nosi...

Nevrijeme stiglo u BiH: Grad veličine jajeta pogodio Krajinu

Na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine trenutno su zabilježeni lokalno snažni pljuskovi praćeni...

Delić: U novi mandat ne ulazimo s najavama reformi tržišta rada, već ih provodimo

Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić uputio je Udruženju poslodavaca...

Ide uvećanje boračkih naknada, koliko će iznositi egzistencijalna naknada, osnovica za invalidnine…

Novo povećanje boračkih naknada u Federaciji Bosne i Hercegovine iznosi 3,82 KM,...

Sprema se haos na nebu: BHMeteo upozorava na “prljavu” kišu

Nakon još jednog vala velikih vrućina, atmosfera iznad Bosne i Hercegovine danas...