Početna Bosna i Hercegovina Džeko može proći svakoga, a jednom kad prođe – halali Huso materi

Džeko može proći svakoga, a jednom kad prođe – halali Huso materi

60

Miroslav Ćiro Blažević, trener svih trenera, bronzani s hrvatskom fudbalskom reprezentacijom u Francuskoj prije 16 godina, veliki učitelj, ekskluzivno će, i to samo na Radiju Sarajevo i portalu Radiosarajevo.ba u narednih tridesetak dana komentirati najzanimljivije događaje iz Brazila, u prvom redu utakmice reprezentacija Hrvatske i BiH.

Ćiru Blaževića smo upitali za mišljenje o večerašnjoj utakmici koju reprezentacija BiH igra s Argentinom.

”Svi igrači moraju sudjelovati u obrambenim zadacima, ne bih savjetovao napadačku igru, već isključivo kontre i polukontre”, mišljenja je slavni trener, koji dodaje kako će golman također odigrati bitnu ulogu jer mora biti na visini zadatka i braniti sve lopte koje objektivno može.

”Džeko može proći svakoga, samo mu treba stvoriti prostor, a jednom kada prođe – halali Huso materi, to je već gol…”, govori u razgovoru za Radio Sarajevo Ćiro Blažević.

”Di Maria i Messi moraju biti u sendviču, mislim da je greška da im se dodijeli policajac da ih čuva jer će ispasti smiješan… Messi i Di Maria su jedan na jedan prejaki”, govori Ćiro Blažević, te zaključuje:

”Svi dakle moraju učestvovati u obrabenim zadacima i ja sam uvjeren da u tom slučaju možemo napraviti nogometno čudo… Rezultat 2:2!”

(VisokoIN)

Možda vas zanima

Visoko

Gradonačelnik Ganić obišao radove u MZ Radovlje

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić obišao je danas mjesnu zajednicu Radovlje, gdje su...

IstaknutoSvijet

U Sent Luis stiže najveća džezva na svijetu

Bosanskohercegovačka tradicija bit će predstavljena u američkom gradu Sent Luisu uoči prijateljske...

Smrtovnice

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 08.06.2026. u 18:00 sati

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 05.06.2026. u 18:00 sati

Crna HronikaIstaknuto

Tužilaštvo o tragediji: Naložena obdukcija djeteta

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka oglasilo se o tragediji u Banjaluci u kojoj...

Visoko

Kontrola vozila u Čajengradskoj rezultirala hapšenjem jedne osobe

Dana 04.06.2026. godine, u 13,05 sati, u ulici Čajengradska, od strane službenika...

Crna HronikaVisoko

Policija u Visokom uhapsila muškarca nakon kontrole vozila u ulici Potok

Dana 04.06.2026.godine, u 17,15 sati, u ulici Potok, od strane službenika Policijske...

BiznisIstaknuto

Berba zove donosi do 160 KM dnevno: Otkupna cijena na rekordnom nivou!

Sezona berbe zove, poznate i kao bazga, ove godine donijela je veliko...