Početna Biznis Elektroprivreda BiH ide u veliku ‘čistu’ investiciju od 15 miliona KM: U četvrtak potpisivanje ugovora

Elektroprivreda BiH ide u veliku ‘čistu’ investiciju od 15 miliona KM: U četvrtak potpisivanje ugovora

37

Ugovor o saradnji i zakupu zemljišta u svrhu izgradnje fotonaponske elektrane „FNE Banovići Selo“ između JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo i Općine Banovići bit će potpisan u četvrtak.

Potpisivanje će biti upriličeno u Poslovno-tehničkoj zgradi JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo, Vilsonovo šetalište 15, u 12 sati, piše BiznisInfo.

Prema pozivu JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo, upućenom pravnim i fizičkim licima i jedinicama lokalne samouprave s ciljem pronalaska adekvatnih lokacija za izgradnju fotonaponskih elektrana, Općina Banovići je ponudila 100.050 m2 zemljišta u zakup na 25 godina, u skladu s traženim uslovima.


Ponuđena lokacija je rekultivisano odlagalište na površinskom kopu RMU “Banovići” i u posjedu je i vlasništvu Općine Banovići sa udjelom 1/1.

Lokacija posjeduje raspoložive resurse – elektroenergetsku i putnu infrastrukturu za razmatrani savremeni način izvedbe FNE velikih snaga, tzv. „utility-scale PVP“.

Predviđena snaga „FNE Banovići“ na pragu je 8,8 MW.

Procijenjena vrijednost ukupne investicije u projekat je 15 miliona KM.

Nakon potpisivanja Ugovora o saradnji i zakupu zemljišta u svrhu izgradnje fotonaponske elektrane „FNE Banovići Selo“ sa Općinom Banovići, biće objavljena javna nabavka za realizaciju projekta, po principu „ključ u ruke“.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bećirović: Rezolucija o Srebrenici jedna od najvećih pobjeda BiH

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović podsjeća da se danas navršavaju dvije godine...

Bosna i HercegovinaVijesti

Koordinacija slobodnih sindikata: Hitno održati sjednicu Parlamenta i uvesti prinudnu upravu u NŽZ

Koordinacija slobodnih sindikata Bosne i Hercegovine zahtijeva hitno sazivanje sjednica Predstavničkog doma...

Vijesti

Prvo izdanje manifestacije “Zenička trka” okupit će oko 1.000 trkača

Rekreativno sportska i zabavna manifestacija “Zenička trka”, u organizaciji Udruženja “Sport projekt”...

IstaknutoSport

Selektor Barbarez moćnom porukom najavio pohod na Svjetsko prvenstvo!

Ono što je do juče izgledalo kao daleki san, danas zvanično postaje...

SvijetVijesti

S tržišta u Hrvatskoj povučeno miješano mljeveno meso

Državni inspektorat Republike Hrvatske povukao je iz prodaje miješano mljeveno meso proizvođača...

Vijesti

Temperature idu i do 32 stepena, izdato upozorenje za dvije regije

U našoj zemlji danas će preovladavati sunčano vrijeme, u Bosni sa malom...

Vijesti

Nova drama u Kaknju: Pas lutalica ugrizao dijete od pet godina

U Kaknju je danas, prema informacijama građana, kod Pošte došlo do novog...