Početna Tehno Facebook počinje naplaćivati usluge

Facebook počinje naplaćivati usluge

58

Glasnogovornik Facebooka saopćio je da će ta društvena mreža od sada naplaćivati slanje poruka članovima mreže koji se ne nalaze na listi prijatelja pošiljaoca. Usluga će se naplaćivati po cijeni od jednog dolara.

Do sada su poruke upućene nekome ko se ne nalazi na listi prijatelja pošiljaoca odlagane u “spam” odjeljak dolaznih poruka, bez posebnog upozorenja o dolasku iste.

Poslije uvođenja plaćanja usluge slanja poruke korisnicima koji se ne nalaze na listi prijatelja, te poruke će direktno biti primljene u dolazno sanduče.

Facebook je i ranije uveo naplatu nekih svojih usluga, kao, na primjer, uslugu da objavljeni status čita šira publika.

Iz Facebooka su javili da je cijena slanja poruke osobama koje nisu na listi prijatelja pošiljaoca od jednog dolara samo testna cijena, te da može biti promijenjena.

Biste li platili Facebooku jedan dolar za poruku poslanu osobama s kojima niste povezani na ovoj društvenoj mreži?

(VisokoIN)

Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Veliko priznanje za braću Konjičanin: Svečano im uručeni diplomatski pasoši

Braća Amar i Dino Konjičanin, istaknuti rukometni sudijski par iz Visokog, jučer...

Ilustracija / Požar
Visoko

Požar u poslovnom objektu u Visokom: Brzom intervencijom vatrogasaca spriječena veća šteta

Putem telefonskog broja „121“ Operativnog centra civilne zaštite, Zeničko-dobojskog kantona, pružane su...

Sport

Mesi prvi fudbaler koji je igrao na šest mundijala

Argentinski fudbaler Lionel Mesi zvanično je ušao u istoriju kao prvi fudbaler...

Sport

Borac doznao eventualnog protivnika u drugom pretkolu Lige prvaka

Banjalučki Borac doznao je potencijalnog suparnika u drugom pretkolu Lige prvaka. Današnjim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Magazinović optužio dio Hrvatskog sabora za političku agresiju na BiH

Namjera dijela vladajuće koalicije da u Hrvatskom saboru pokrene raspravu o budućem...

Visoko

ZDK isplatio treću ratu boračkih stipendija

Vlada Zeničko-dobojskog kantona osigurala je sredstva i izvršila isplatu treće rate stipendija...

Crna HronikaIstaknuto

Vandalizam kod Livna: Zapaljene zastave BiH

Mještani sela Golinjevo kod Livna prijavili su policiji da su tokom noći...