Početna Biznis Federalno ministarstvo prometa i komunikacija prodaje 13 vozila: Najstarija Lada Niva 28 godina, najmlađi Audi 14 godina

Federalno ministarstvo prometa i komunikacija prodaje 13 vozila: Najstarija Lada Niva 28 godina, najmlađi Audi 14 godina

97

Sva vozila idu na prodaju zbog dotrajalosti, a od njih 13, šest je u ispravnom, odnosno voznom stanju, dok je sedam vozila neispravno.

Nedavno je vijest da je Vlada FBiH kupila novih 19 automobila izazvala burne reakcije, a ta informacija razotkrila je i činjenicu da je prethodna Vlada FBiH od 2017.godine do kraja mandata odobrila kupovinu čak 91 vozilo za potrebe federalnih institucija, o čemu je Raport već pisao.

No, odluka Vlade FBiH od prije nekoliko dana da odobri Federalnom ministarstvu prometa i komunikacija prodaju 13 službenih putničkih automobila ponovo je skrenula pažnju na upravljanje voznim parkom u državnim institucijama.

Naime, iz objavljenih podataka o karakteristikama vozila koja se prodaju vidljivo je da sva na prodaju idu zbog dotrajalosti, a od 13 vozila, njih šest je u ispravnom, odnosno voznom stanju, dok je sedam vozila neispravno.

Riječ je o vozilima od kojih su neka stara i po 28 godina, poput jednog vozila Lada Niva, dok je dosta vozila, uglavnom Škoda Fabia i Škoda Octavia staro i do 17 ili 18 godina.

U ponudi za prodaju „najmlađi“ je Audi A4 iz 2010. godine, za kojeg se navodi da je „dotrajao i ispravan“.

Spisak automobila za prodaju
Prodaju službenih putničkih automobila Federalnog ministarstva prometa i komunikacija izvršit će Služba za zajedničke poslove organa i tijela Federacije Bosne i Hercegovine, putem javnog nadmetanja – licitacije, uz obaveznu objavu u jednim dnevnim novinama.

Finansijska sredstva koja se ostvare od prodaje su prihod Budžeta Federacije Bosne i Hercegovine.

No, postavlja se pitanje da li su ova vozila mogla biti prodata i ranije i koliko je još vozila za koje se čekalo „do zadnjeg“, odnosno do faze da budu neupotrebljiva , pa da se oglasi njihova prodaja.

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Iran objavio da će novi krug pregovora sa SAD-om početi u ovoj sedmici

Iran je danas objavio da će razgovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nikšić: SDP BiH pozdravlja uvođenje novih izbornih tehnologija, to smo tražili još 2018. godine

Predsjednik Socijaldemokratske partije BiH Nermin Nikšić danas je, sa svojim saradnicima, u...

Visoko

Aleksandra Radović i Tropico Band stižu u Park Ravne 2

Tradicionalni 11. Međunarodni festival povodom početka ljeta i ljetnog solsticija bit će...

Sport

Jovo Lukić: Dječački san mi se ostvario, sutra mogu umrijeti

Bosanskohercegovački napadač Jovo Lukić zaludio je naciju pogotkom protiv Kanade u prvom...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Radnički neposluh rudara Zenice i Kaknja se nastavlja, čekaju isplatu zarađenih primanja

Rudari zavisnih društava Rudnici mrkog uglja Zenica i Kakanj, koji su jučer...

Crna HronikaVisoko

Teška krađa u Visokom: Lopov iz kuće odnio laptop, mobitel, cigarete i alkohol

Dana 15.06.2026. godine, u 14,25 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

PosaoVisoko

Gradska biblioteka Visoko raspisala konkurs za bibliotekara

Javna ustanova Gradska biblioteka Visoko, Prijeko bb-Kulturni centar Altindag, 71300 Visoko, raspisuje...