Grad Zenica interventno uplaćuje 20.000 KM Domu za stara lica u kojem je izbio požar

80

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović posjetio je danas Javnu ustanovu “Dom za stara lica Zenica”, koju je sinoć zadesio požar zbog kojeg su svi štićenici morali da se evakuišu. Tom prilikom gradonačelnik Kasumović obećao je kako će Grad Zenica u potpunosti pomoći da se nastala šteta sanira, ali da je najvažnije da nema ljudskih žrtava.

“Neizmjerno mi je žao zbog ovog nemilog događaja. Hvala Bogu, niko nije povrijeđen niti stradao, jedino su svi morali biti evakuisani. Zahvaljujem se Službi hitne medicinske pomoći pri Domu zdravlja Zenica, Profesionalnoj vatrogasnoj jedinici Zenica, Ministarstvu unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, a pogotovo uposlenicima ove ustanove i mještanima obližnjih naselja. Sinoć sam bio tu, bilo je stotine omladinaca koji su pomagali da se evakuišu stari i bolesni ljudi”, kaže gradonačelnik Kasumović.

Ističe da će Grad Zenica još danas izvršiti uplatu sredstava, kako bi se čim prije moglo početi sa sanacijom štete.

“Grad Zenica će interventno već danas novčano reagovati, a od menadžmenta sam tražio, odmah po okončanju uviđaja kojim će biti utvrđen i uzrok požara, da krene sa radovima i vrate dom u funkciju. Zahvaljujem se mnogim načelnicima i gradonačelnicima koji mi od jutros nude pomoć. Međutim, Grad Zenica je stabilan i neće nam trebati nikakva pomoć, ima dovoljno sredstva. Grad će promptno uplatiti 20.000 KM, a očekujem od Kantona, tu je i premijerka Amra Mehmedić, jer su viši nivo da pomognu sa više sredstava. Ali, to neće biti sva sredstva. Koliko god sredstava bude neophodno, pomoći ćemo da se šteta sanira i dom čim prije vrati u funkciju”, rekao je gradonačelnik Kasumović.

U posjeti “Domu za stara lica Zenica”, osim gradonačelnika Kasumovića, boravila je i Amra Mehmedić, premijerka Zeničko-dobojskog kantona. koja je, također, istakla da će pomoći u svojim kapacitetima koliko to bude neophodno, saopćeno je iz Odsjeka za protokol i informisanje Gradske uprave Zenica.

Možda vas zanima

Sport

Cro Cop odabrao najvećeg borca svih vremena

Rasprave o tome ko je najveći MMA borac svih vremena ne prestaju...

Crna HronikaIstaknuto

Predložen pritvor za pijanog vozača iz čijeg je auta ispao muškarac prilikom slavlja nakon pobjede Zmajeva

Postupajući tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo predložio je Općinskom sudu u Sarajevu određivanje...

Sport

Veliko finale Sportskih igara mladih ispisalo najljepše priče u Sarajevu

Prva smjena Velikog finala 16. sezone Plazma Sportskih igara mladih okupila je...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Na granici zaustavljen voz iz Sarajeva za Ploče, u toaletu pronađeno šest migranata

Nakon polaska iz Sarajeva, sezonski voz Sarajevo – Ploče nekako je ipak...

Gradska uprava Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Objavljena odluka: Poznata imena novih volontera u Gradskoj upravi Visoko

Na osnovu člana 30. i 106. Statuta Grada Visoko (“Službeni glasnik Grada...

Bosna i HercegovinaVijesti

Haos u sistemu: UIO poništava 15.000 elektronskih potpisa!?

Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO) ispoštovat će Rješenje Agencije za zaštitu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nezdrav vazduh za osjetljive grupe u Kaknju

Vazduh je jutros nezdrav za osjetljive kategorije stanovništva u Kaknju, dok je...

SvijetVijesti

Dirljiva poruka iz Gaze Zmajevima i navijačima BiH: Volimo vas i od srca vam hvala

Podrška koju navijači Bosne i Hercegovine pružaju Palestini tokom Svjetskog prvenstva nije...