Početna Visoko Gradska uprava isplatila je dugovanja poljoprivrednim proizvođačima u iznosu od 30.503KM

Gradska uprava isplatila je dugovanja poljoprivrednim proizvođačima u iznosu od 30.503KM

10

Služba za finansije, privredu i društvene djelatnosti Grada Visoko uplatila je poljoprivrednim proizvođačima sredstva poticaja u iznosu od 30.503,00KM, a u skladu sa Javnim pozivom koji je bio raspisan, ali ne i realizovan u 2020. godini. Isplata poticaja trebala je biti realizovana u 2020. godini, ali do nje nije došlo.

Nakon sastanaka Gradonačelnika Ganića i predstavnika udruženja „AGRO-VIS“ 11.01.2021. godine prilikom kojeg je Gradonačelnik informiran o poticajima koji nisu isplaćeni pristupilo se realizaciji istih, a sve u cilju blagovremenog raspisivanja javnog poziva za 2021. godinu i njegove blagovremene i aktuelne realizacije.


„Poljoprivreda je osnova za razvoj svake zdrave ekonomije i na tom kursu imamo namjeru istrajati. Uz zdravu poljoprivredu sekundarni i tercijarni sektor imaju izvrsnu bazu za daljnji napredak i mi ćemo aktivno raditi na tome.“ – rekao je Ganić.

Od ukupnog iznosa, za poticaje u poljoprivredi isplaćeno je 15.455,00KM za proizvođače povrća i cvijeća u plastenicima – fizička lica i 15.048,00 KM za vlasnike pčelinjih društava.


Možda vas zanima

Visoko

Visočanin s 13 KM uloga osvojio 104.000 KM na live casinu Premier kladionice!

Jedna od najpopularnijih live casino igara studija Evolution Gaming, dinamični Crazy Time,...

SvijetVijesti

Tri osobe poginule su u dvije odvojene lavine u francuskim Alpima

Tri osobe poginule su u dvije odvojene lavine u francuskim Alpima, a...

Crna HronikaSvijet

Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila Bake Praseta

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije PU za grad Beograd, Uprave...

SvijetVijesti

U Saudijskoj Arabiji sutra prvi dan posta, u BiH u četvrtak

Saudijska Arabija potvrdila je u utorak da sveti mjesec ramazan počinje u...

IstaknutoVisoko

Stravičan prizor u Taukčićima: Psi lutalice usmrtili 23 grla stoke

U naselju Taukčići, MZ Kula Banjer, dogodio se potresan slučaj koji je...

Crna HronikaIstaknuto

Detalji pronevjere: Radnik pumpe optužen da je prisvojio 351.346 KM

Kantonalni sud Tuzla potvrdio je optužnicu protiv Ibrahima Hodžića (31) iz Gračanice...

Bosna i HercegovinaVijesti

Memić: Pojavila se nova, mlada snaga, u koju treba vjerovati

Muriz Memić je i danas došao kao podrška mladim ljudima koji pokušavaju...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Potvrđeno sedam godina zatvora za zločine u Rogatici

Apelaciono odjeljenje Suda Bosne i Hercegovine potvrdilo je prvostepenu presudu kojom je...