Gusta magla smanjuje vidljivost i otežava saobraćaj

41

Gusta magla jutros smanjuje vidljivost i otežava saobraćaj na širem području: Sarajeva, Bugojna, Viteza, Kiseljaka, Gračanice i Prijedora, kao i na putevima Zenica-Sarajevo i Konjic-Jablanica. Zbog niske temperature upozorava se na moguću poledicu, posebno na dionicama preko planinskih prevoja, na mostovima, vijaduktima i prilazima tunelima.

Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje zbog oštećenja kolovoza još uvijek je obustavljen saobraćaj.

U toku su radovi na magistralnom putu M-17 u Donjoj Jablanici, na lokalitetu Komadinovo vrelo, zbog čega se povremeno saobraća sporije, uz moguće kraće obustave.

Zbog izvođenja radova na zamjeni prelaznih naprava na vijaduktu Reljevo, na dionici autoceste Butila-Sarajevo sjever, vozila saobraćaju jednom saobraćajnom trakom u pravcu kretanja. Na dionici Podlugovi-Visoko zbog radova na postavljanju bukobrana na mjestu izvođenja radova u funkciji je preticajna traka.

Radovi su aktuelni i na magistralnim putevima: Pelagićevo-Srebrenik, Turbe-Travnik (Kalibunar), Husino-Ljubače, Buna-Masline, Klašnice-Šargovac, Lepenica-Han Ploča i Čitluk-Ljubuški.

Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona saobraćaj obustavljen.

Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja za putnička vozila.

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati, saopćeno je iz IC BIHAMK-a BiH.

Možda vas zanima

Aldžunska korida neće biti održana u Visokom

Nakon što je RTV Visoko objavio informaciju da bi se 2. augusta...

Sudar tri šlepera u Njemačkoj: Učestvovao vozač iz BiH

Više sati trajala je intervencija nakon udesa na auto-putu A3, pravac Linc–Pasau,...

DF nakon rezolucije Hrvatskog sabora: Zagreb je skinuo masku, BiH ima pravo da se brani

Demokratska fronta (DF) reagovala je nakon što je Hrvatski sabor usvojio Rezoluciju...

Koje kompanije najviše izvoze, a ko najviše uvozi u BiH?

Lider izvoza iz Bosne i Hercegovine u prvih šest mjeseci ove godine...

Delila Trako

Folklorna čarolija u Čaršijskoj: Smotra “Nit što nas spaja” 17. jula

Kulturno-umjetničko društvo “Visoko” i ovog ljeta nastavlja tradiciju očuvanja kulturne baštine Bosne...

Gradska uprava Visoko / Foto: Visokoin.com

Javna rasprava u Visokom: Građani mogu dati prijedloge za novu odluku

Obavještavamo javnost, građane, predstavnike mjesnih zajednica, nevladine organizacije te sve zainteresovane subjekte...

Vlada ZDK i ZEPS nastavljaju strateško partnerstvo

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za privredu Samir Šibonjić primili...

DINAREVIĆ (Vladimir) DUBRAVKA 16.07.2026. u 14:30 sati

DINAREVIĆ (Vladimir) DUBRAVKA 16.07.2026. u 14:30 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...