Hajduk osvojio Kup Hrvatske

Fudbaleri splitskog Hajduka osvojili su Kup Hrvatske, sedmi u klupskoj historiji i prvi od 2013. godine. Hajduk je večeras na Poljudu u “paklenoj” atmosferi pobijedio Rijeku rezultatom 3:1.

Poveli su gosti pogotkom Josipa Drmića u 13. minutu susreta. Devet minuta kasnije, izjednačio je Portugalac Ferro.

Bolju igru Hajduk je krunisao već u 36. minutu, kada je preokret rezultata donio lijevi bek Dario Melnjak. Isti igrač pogodio je gol Riječana u 56. minutu za 3:1, što je i konačan rezultat meča.

Prvak Hrvatske u danas završenoj sezoni je Dinamo. Osim tima iz Zagreba i pobjednika Kupa, Hajduka, Hrvatsku će u UEFA-inim takmičenjima naredne sezone predstavljati i Osijek te Rijeka.

Popularno zvani “modri” igrat će u kvalifikacijama Lige prvaka, dok će Hajduk, Rijeka i Osijek u kvalifikacije za Konfederacijsku ligu.