Hajduk srušio Jakirovićev Dinamo, heroj “Bilih” je Marko Livaja!

Dinamo i Hajduk sastali su se u derbiju 6. kola SuperSport HNL-a, a Splićani predvođeni Gennarom Gattusom slavili su rezultatom 0:1 na Maksimiru. Najveći je ovo derbi hrvatskog sporta. Dinamo ulazi u utakmicu kao vodeća momčad lige, dok je Hajduk trećeplasiran. Iza Hajduka je buran tjedan u kojem su klupska zbivanja bila u fokusu više nego sama utakmica. Dinamo je po svim parametrima na i oko terena veliki favorit, ali derbi je posebna utakmica.

Najveći je ovo derbi hrvatskog sporta. Dinamo je ušao u utakmicu kao vodeća ekipa lige, dok je Hajduk bio trećeplasiran.

Iza Hajduka je burnih sedam dana u kojima su klupska zbivanja bila u fokusu više nego sama utakmica. Dinamo je po svim parametrima na i oko terena bio veliki favorit, ali derbi je posebna utakmica, a to je Hajduk i pokazao nakon 90 odigranih minuta.

Očekivali smo prilike, akcije, ofanzivu sa jedne i druge strane, no u prvom poluvremenu to nismo dobili. Bio je to dosta dosadan derbi u kojem niti jedan tim nije mogao igrati slobodno zbog velikog uloga.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme bio je nešto atraktivnije i življe, Dinamo je domaćinski krenuo naprijed ali su Splićani odolijevali napadima.

Nakon najveće prilike za Dinamo, u kojoj je Kulenović promašio izglednu šansu udarcem glavom nakon kornera, došao je gol gostiju. Igrala se 70. minuta, a Marko Livaja je pogodio za vodstvo Hajduka. Strijelac je bio Marko Livaja nakon sjajnog dubinskog dodavanja Prpića.

Do kraja utakmice uslijedila je opsada gola Hajduka, ali je rezervista Rog u dva navrata promašio nemoguće.

Meč je prekinut na desetak minuta zbog velike bakljade sa obje strane, ali i pored 13 minuta sudijske nadoknade, Dinamo do kraja nije uspio postići izjednačujući pogodak.

Hajduk je sada preuzeo vodeću poziciju na tabeli HNL-a i ima 14 bodova, Dinamo je drugi i ima bod manje.