Hamza Alić osvojio srebro na EP u Geteborgu

Bosanskohercegovački bacač kugle Hamza Alić osvojio je srebrenu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u švedskom Goteborgu.

Nakon osvajanja zlatne medalje Zlatana Saračevića, također u bacanju kugle na Evropskom dvoranskom prvenstvu 1980., Alićevo srebro predstavlja jedan od najvećih uspjeha bosanskohercegovačke atletike i bh. sporta uopšte.

Tridesetčetverogodišnji član Atletskog kluba Zenica večeras je u finalu osigurao odlličje rezultatom 20.34 m.

Zlatnu medalju osvojio je Asmir Kolašinac iz Srbije hicem 20.62 m, dok je bronza pripala Čehu Ladislavu Prašilu sa 20.29 m.

Naš drugi predstavnik u istoj disciplini Kemal Mešić hicem 19. 71 m osvojio je deveto mjesto u kvalifikacijama i nije se plasirao u finale.