Početna Visoko Hamza Karavdić najbolji pivot rukometnog “Winter Cup” turnira održanog u Visokom

Hamza Karavdić najbolji pivot rukometnog “Winter Cup” turnira održanog u Visokom

14

Na nedavno završenom trećem po redu Međunarodnom rukometnom turniru “Winter Cup”, koji je održan u Visokom u organizaciji Agencije “Vikus”, za naboljeg pivota turnira proglašen je mladi rukometaš RK Bosna Visoko Hamza Karavdić.

Za momka koji je rođen 4. augusta 2002. godine i koji se rukometom počeo baviti tek prije dvije i po godine (26. juna 2016. godine), ovo je još jedna potvrda da njegova karijera ide u pozitivnom smjeru. Hamza je visok 191 centimetar i težak 90 kilograma, a zajedno sa svojim saigračima već je osvajao titule i nagrade na državnim prvenstvima. Igra na poziciji pivota, koja i nije toliko “zahvalna” kada je rukometna igra u pitanju, no na njoj se dobro snalazi i sa ovom nagradom je samo potvrdio istu, koju je osvojio i na prethodnom turniru.

“Mislim da je ovo do sada bio i najjači turnir, odnosno najjača konkurencija. Igrali smo protiv timova koji su zaista klasa kada su naša godišta u pitanju, a podatak da je tu bio, a na kraju i osvojio turnir, beogradski Partizan, pokazuje da je ovaj turnir jedan od najkvalitetnijih na našem području. Moram biti iskren i reći da mi je velika čast što sam dobio ovu nagradu, jer ona dolazi od trenera, od ljudi koji posmatraju sve što je na terenu i hvala im što su mene izabrali za najboljeg pivota”, rekao je Hamza.


Iako je sportsku karijeru počeo na fudbalskim terenima, ubrzo je shvatio da je rukomet taj koji ga više privlači i za veoma kratko vrijeme je uspio da se nametne svojim trenerima, prije svega zalaganjem na terenu.

“Ja još učim. Toga sam i svjestan. Uvijek ću sa velikim zadovoljstvom prihvatiti sve kritike, sugestije i savjete, bez obzira od koga dolazili. Naravno da zasluge za ovu nagradu pripadaju i mojim saigračima, jer mi želimo i nastojimo da budemo kao jedno. Nažalost, sada smo osvojili četvrto mjesto, ali kao što rekoh, igrali smo sa zaista jakim klubovima i sve je ovo veliko iskustvo za nas”, dodao je Hamza Karavdić.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sud osporio vještake: Svu odgovornost pokušali prebaciti na vozača

noga već bila sklonjena s papučice gasa. “Kočnica nije imala nikakvog efekta…...

Posao

Restoran „S Centar“ zapošljava: Traži se pomoćna kuharica/kuhar

Restoran S Centar proširuje svoj tim i raspisuje oglas za prijem radnika...

IstaknutoSport

Elvedina Muzaferija je današnjim nastupom nadmašila čuvenu Žanu Novaković

Elvedina je zauzela 32. mjesto s ukupnim vremenom 2:20.67 i time postavila...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Izjavio da nije kriv: Sud danas odlučuje o pritvoru vozača tramvaja

Kantonalni sud u Sarajevu trebao bi danas, 15. februara, donijeti odluku o...

Bosna i HercegovinaVijesti

Narednih dana kiša sa snijegom i susnježicom, povremeno jači udari vjetra

Vrijeme u predstojećoj sedmici u Bosni i Hercegovini bit će obilježeno oblačnim...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Građani traže pravdu za vozača tramvaja: Svi smo mi Adnan

Tri dana nakon stravične tramvajske nesreće koja je potresla Sarajevo, građani su...

Visoko

Asocijacija mladih SDA Visoko u posjeti Srebrenici: “Istina mora ostati živa, a amanet ispunjen”

Izvršni odbor Asocijacije mladih SDA Visoko, kao početak svoga rada, upriličio posjetu...

Sport

Borac “rasturio” Zrinjski u velikom derbiju

Fudbaleri Borca večeras su u Banjoj Luci u velikom derbiju šampionata Bosne...