HAOS U MONTE CARLU, RUNE ODBIO DA IGRA: Svađao se sa navijačima, pa sjeo na klupu

Holger Rune, danski teniser, našao se usred incidenta tokom 11. gema drugog seta četvrtfinalnog meča turnira u Monte Carlu protiv Jannika Sinnera.

Rune je servirao, rezultat je bio 5:5 a Danac je imao prednost od 30:0 kada je došlo do haosa.

Naime, navijači su počeli da dobacuju Runeu koji je rukom gestikulirao da “previše pričaju”, zbog čega je opomenut od strane sudije.

Runea je to iznerviralo pa je prvo prišao sudiji i raspravljao je sa njim nekoliko minuta, nakon čega je u bijesu sjeo na stolicu i počeo da tapka loptu reketom.

Situacija se primirila kada je na teren sišao supervizor, a Rune nakon razgovora sa njim odlučio da nastavi meč, a potom je uspio i da poravna na 1:1 u setovima, ali je Italijan ipak uspio da dođe do pobjede rezultatom 6:4, 6:7(8), 6:3.