Početna -Ne Propusti Hard enduro utrka „Land of Pyramids“ 23. i 24. aprila u Visokom

Hard enduro utrka „Land of Pyramids“ 23. i 24. aprila u Visokom

4

U organizaciji MK “KARO” 23. i 24. aprila 2016. godine, na području općine Visoko, tačnije na izletištu Ravne i okolnim brdima, biti će održana Hard enduro utrka “Land of Pyramids”.

“Po prvi put ove godine, želimo izazvati najizdržljivije, najsnažnije i najspremnije vozače kako iz Bosne I Hercegovine, tako i iz regiona, koji će na brdima oko naših piramida imati priliku testirati vlastite granice”, ističe Adnan Memić, član MK “KARO” i jedan od organizatora.

Tijekom same trke, vozači će na stazi prolaziti kroz prašinu, kamenje, potoke i mnoge nepristupačne predjele na brdima oko Visokog, te onaj koji prvi dođe do cilja bit će priznat kao jedan od najboljih enduro vozača i prvi pobjednik Hard enduro utrke “Land of Pyramids”.

Pravo učešća imaju vozači s Enduro, Motocross i Trial motorima, a takmičit će se u Expert i Hobby kategoriji.


Po riječima Adnana Memića, očekuje se dolazak takmičara iz cijele BiH, kao i iz zemalja regiona uz, do sada, najveći broj vozača viđenih na ovakvim događajima u Bosni i Hercegovini.

Ovo će biti prva utrka ovakvog tipa u Visokom, i tek nekolicina gradova u BiH se može pohvaliti organizacijom ovakvog kompleksnog događaja. Stoga, MK “KARO”, organizacijom ove utrke želi upravo popularizirati ovaj sporta, uz učešće najboljih naših ali i regionalnih vozača.

“U nadi da ćemo organizovati dobru utrku 23. i 24. aprila 2016. godine, potrebna nam je pomoć svih iz Visokog, tako da očekujemo odaziv mnogih privrednika, da kroz svoje partnerstvo u organizaciji ove jedinstvene utrke u BiH, pomognu nam da ova trka postane tradicionalna i uđe u kalendar mnogih svjetskih vozača”. – zaključuje Adnan Memić, te dodaje kako će javnost ubrzo biti upoznata s više informacija, te samim načinima i mogućnostima učešća u organizaciji ove jedinstvene utrke na području općine Visoko.


Možda vas zanima

Visoko

U Općinskom sudu u Visokom održana edukacija o rodnoj ravnopravnosti za uposlenike suda

U okviru provođenja Akcionog plana za unapređenje rodne ravnopravnosti Općinskog suda u...

Visoko

Visoko: Lažno se predstavljali kao policija, napali vozača i putnike

Dana 24.12.2025. godine, u 02,25 sati, na putu Visoko-Ilijaš, u ulici Sarajevska,...

Visoko

S toplinom iz Visokog: Visokoin.com želi sretan Božić

Povodom blagdana Božića, katoličkim vjernicima upućujemo iskrene i srdačne čestitke. Neka ovi...

Visoko

Promovisan helikopter za potrebe civilne zaštite i policije ZDK

Na platou sjedišta Specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u Lukovom...

Visoko

Dva kandidata u utrci za direktora JU Dom zdravlja Visoko

U augustu ove godine, u skladu sa zakonskim propisima, istekao je mandat...

Visoko

Krađa u Visokom: Lopov odnio tri TV-a i motornu pilu

U mjestu Bradve kod Visokog, 23. decembra 2025. godine, u vremenu od...

VijestiVisoko

Objavili ko će dobiti 250, a ko 500 KM naknade za novogodišnje praznike

Dženana Čišija, ministrica finansija ZDK Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je uplatilo...

VijestiVisoko

Skupština ZDK danas usvaja budžet za 2026. te drugi rebalans za 2025. godinu

Skupština Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) danas će po skraćenom postupku usvajati Prijedlog budžeta...