Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Harisu Haračiću iz Teočaka 35 godina zatvora zbog okrutnog ubistva bračnog para Džuzdanović

Harisu Haračiću iz Teočaka 35 godina zatvora zbog okrutnog ubistva bračnog para Džuzdanović

14

Vrhovni sud FBiH, po optužnici Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, donio je danas osuđujuću pravosnažnu presudu za Harisa Haračića iz Teočaka za teški zločin te mu izrekao jedinstvenu kaznu dugotrajnog zatvora u trajanju od 35 godina zbog ubistva i pokušaja ubistva počinjenih na okrutan način krajem decembra 2020. godine u Teočaku.

Haračić je optužen da je 23. decembra 2020. godine na okrutan način usmrtio Hajriju Džuzdanović te pokušao ubiti i njenog supruga Muju.


“U optužnici se navodi da je Haračić spomenutog dana, oko 23 sata, provalio u porodičnu kuću starijeg bračnog para u Teočaku, razbacao stvari u podrumu i kući te supružnicima, koje je zatekao na spavanju, na okrutan način nanio veći broj ubodnih rana oštrim predmetom, kao i brojne povrede udarcima rukama po glavi, licu i cijelom tijelu. Od posljedica povređivanja sedamedesettrogodišnja Hajrija je preminula u UKC-u Tuzla nekoliko sati nakon događaja, dok je njen suprug, sedamdesetsedmogodišnji Mujo Džuzdanović, tada teško povrijeđen, a dvije sedmice nakon toga je također preminuo” saopćeno je iz Kantonalnog tužilaštva TK.


Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Požar na stambenom objektu u naselju Pertac kod Visokog

U visočkom naselju Pertac izbio je požar na stambenom objektu, koji je...

BiznisVijesti

Prosječna cijena dizela u FBiH 3,59 KM po litri, benzina 2,83 KM

Prosječna maloprodajna cijena premium bezolovnog benzina 95 u utorak u Federaciji BiH...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikšić najavio novo povećanje penzija od jula

Povećanje penzija u Federaciji BiH sa 11,2 na 17 posto trebalo bi...

Visoko

Teška krađa u Visokom: Ukradeni metalni oluci s kuće

Dana 06.04.2026. godine, u 16,35 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Crna HronikaVisoko

Prevaren nakon isporuke drva u Visokom

Dana 06.04.2026. godine, u 09,40 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko,...

BiznisIstaknuto

Devizne rezerve Centralne banke BiH 18,09 milijardi KM

Devizne rezerve Centralne banke BiH na kraju februara 2026. godine iznosile su...

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...