Početna Svijet Horor u Pojasu Gaze: Niko ne može izaći iz bolnice Al-Shifa, deseci mrtvih tijela su u stanju raspadanja

Horor u Pojasu Gaze: Niko ne može izaći iz bolnice Al-Shifa, deseci mrtvih tijela su u stanju raspadanja

11

Doktori, pacijenti i raseljeni ne mogu izaći iz bolnice Al-Shifa u Gazi jer će biti bombardirani ili će na njih pucati izraelski snajperisti.

Al Jazeerin reporter iz Pojasa Gaze Tarek Abu Azzoumn kaže da je situacija u bolnicama na sjeveru Gaze katastrofalna.

– Izraelske vojne snage uništavaju objekte u blizini bolnice Al-Shifa. Doktori, pacijenti i raseljeni ne mogu izaći iz bolnice jer će biti bombardirani ili će na njih pucati izraelski snajperisti.

Deseci mrtvih tijela je u stanju raspadanja, jer se ne mogu pokopati, javlja Abu Azzoum.


U posljednjih nekoliko dana, 32 osobe su preminule. Tri prerano rođene bebe i sedam osoba umrlo je zbog nedostatka kisika.

– Nekoliko drugih pacijenata koji trebaju dijalizu riskiraju smrt u sljedećih nekoliko dana jer liječenje više nije dostupno – rekao je Mohamed Abu Selmia, upravitelj bolnice Al-Shifa u Gazi za BBC.

Dodao je još jedan detalj koji je zgrozio cijeli svijet. Navodno su psi jeli leševe u bolnici s obzirom da se beživotna tijela gomilaju i trunu.

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) opisala je najveću bolnicu u Gazi kao “groblje”.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bošnjački povratnici kod Foče bez struje tri decenije!

Bošnjački povratnici u četiri sela kod Foče duže od 30 godina nakon...

Bosna i HercegovinaVijesti

Ubijen muškarac u Mostaru

Policijska uprava Mostar jutros oko 3.20 sati zaprimila je prijavu djelatnika Hitne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Saobraćajni vještak: Glavni propust u ovoj nesreći je brzina

U tramvajskoj nesreći koja se desila u četvrtak 12. februara poginuo je...

Crna HronikaIstaknuto

Pronađeno beživotno tijelo Sedina Mešinovića, šefa Sektora u UIO

U stanu u Banjaluci, u petak, 13. februara, pronađeno je beživotno tijelo...

Visoko

Mirza Ganić potpisao sporazum o finansijskoj podršci Centru Dobrinje

Grad Visoko nastavlja kontinuiranu brigu o najosjetljivijim kategorijama stanovništva. Petu godinu zaredom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada FBiH nakon obustave proizvodnje u Koksari Lukavac: Prioritet ostaju radnici

Nakon što je Skupština povjerilaca donijela odluku o obustavi proizvodnje u Koksara...

Crna HronikaIstaknuto

Vozač tramvaja predat u nadležnost Tužilaštva KS, izuzeta je dokumentacija GRAS-a

Adnan Kasapović, vozač koji je upravljao tramvajem, koji je u četvrtak izletio...

Magazin

Traži se deset muškaraca koji će samo ležati, plata je 5.000 eura

Institut za svemirsku medicinu i fiziologiju (Medes) u Toulouseu pokrenuo je neobičan...