Hrvati srušili Dance na Maksimiru, Francuska rutinski protiv Austrije

U petom kolu Grupe 1 A divizije Lige nacija pobjede su zabilježili Hrvatska i Francuska. Hrvati su na Maksimiru savladali Dansku 2:1, dok su Trikolori bili bolji na svom terenu od Austrije 2:0.

Vatreni su došli na prag još jednog historijskog ostvarenja. Nalaze se na samo 90 minuta od plasmana na završni turnir najbolje četiri reprezentacije u Ligi nacija, pošto su pobjedom nad Danskom preuzeli prvo mjesto u grupi.

Poslije prvog dijela gdje su obje ekipe imale šanse, nešto bolje Danci, a domaćin imao veći posjed, golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Već u 49. minutu Hrvatska je povela. Prvenac u dresu nacionalnog tima postigao je Borna Sosa.

Držali su Vatreni vodstvo sve do 77. minuta. A tada je na scenu stupio umjetnik. Christian Eriksen je uputio bombu, koja je završila u lijevom gornjem uglu Livakovićevog gola. Slavlje Danaca nije dugo trajalo. Praktično odmah posle gola u igru je ušao Lovro Majer. A igrač Rennesa je u prvoj akciji, posle sjajnog dodavanja Bruna Petkovića savladao Schmeichela u 79. minutu.

Tim golom Hrvatska je osvojila tri važna boda i sada ima praktično dobijenu situaciju. Pobjedom nad Austrijom u gostima obezbjeđuje plasman na finalni turnir, a može i porazom ukoliko Danska u posljednjem kolu ne pobijedi Francusku u Kopenhagenu.

Trikolori su pobjegli sa dna tabele pobedom nad Austrijom 2:0. Strijelci su bili Kylian Mbappe u 56. minutu poslije sjajnog solo prodora, i Olivier Giroud u 65. minutu.