Početna Sport Košarka Hrvatska reprezentacija želi Džanana Musu

Hrvatska reprezentacija želi Džanana Musu

28

Džanan Musa, mladi košarkaš zagrebačke Cedevite i lider kadetske selekcije BiH koja je osvojila zlato na Evropskom prvenstvu u Litvaniji, potvrdio je da postoji interes hrvatske reprezentacije da obuče dres te selekcije, ali ne i njegov interes za promjenu državljanstva.

”Tačno je da postoji interes hrvatske reprezentacije, ali ja sam to rekao mnogo puta, a reći ću i sad. To me ni najmanje ne zanima i ne želim razmišljati o promjeni svog sportskog državljanstva. Ja nastupam za Bosnu i Hercegovinu i volim je toliko da ih mi ne pada na pamet da zbog novca ili bilo kakve druge materijalne koristi promijenim državljanstvo, a siguran sam da slično razmišljaju i moji saigrači. Nema ljepšeg osjećaja nego kada vidite da ste uzor djeci, to se ne može platiti”, kazao je Musa.


Dodaje da je optimist i da je uvjeren da će se odnos nadležnih institucija prema vrhunskom sportu u BiH promijeniti nabolje. Smatra da postoji još mnogo talentirane djece koja mogu ponoviti uspjeh ove generacije ukoliko dobiju šansu.

Direktor reprezentacije Igor Stojanović navodi da je ponosan što su uspjeli zaustaviti odlazak mladih košarkaša BiH u druge reprezentacije. No, razočaran je slabom podrškom institucija, zbog čeka je već ove godine doveden u pitanje nastup nekih reprezentativnih selekcija na evropskim takmičenjima, odnosno njihovo gašenje.


Možda vas zanima

Sport

Real Madrid sprema ponudu od 160 miliona eura za Michaela Olisea

Kraljevi su, kako pišu španski mediji, oduševljeni igrama 24-godišnjeg francuskog ofanzivca i...

SvijetVijesti

Trump o rastu cijena nafte: Zarađujemo puno novca

Američki predsjednik Donald Trump u četvrtak je nastojao umanjiti zabrinutost zbog rasta...

SvijetVijesti

Njemačka pojačala sigurnosne mjere u izraelskim, jevrejskim i američkim institucijama

Njemačka je pojačala mjere sigurnosti u izraelskim, jevrejskim i američkim institucijama i...

Crna Hronika

Brutalno pretučena djevojka u automobilu, policija istražuje slučaj

Stefan S. (22) iz Laktaša uhapšen je zbog sumnje da je pretukao...

Bosna i HercegovinaVijesti

Dino Selimović zvanično imenovan za v.d. direktora Aerodroma Sarajevo

Nadzorni odbor Aerodroma Sarajevo na današnjoj online sjednici potvrdio je imenovanje Dine...

IstaknutoSvijet

IEA: Ovo je najveći slom opskrbe nafte u historiji

Očekuje se da će globalna opskrba u martu pasti za osam miliona...

Visoko

Podrška novim biznisima u Visokom

U Gradskoj upravi Visoko danas su potpisani ugovori o dodjeli finansijskih sredstava...

Crna Hronika

Haos u firmi u BiH: U eksploziji povrijeđena dva radnika

Dva radnika povrijeđena su u eksploziji u firmi “Pobjeda-Rudet” u Goraždu. Ova...