Hurem nedovoljan Visočanima za iznenađenje u Čapljini

Odigrane su još dvije utakmice rukometne Premijer lige BiH. Čapljina je na svom parketu slavila pobjedu nad Bosna Preventom (27:25), dok je Konjuh u Trebinju savladao Leotar (28:22)…

Čapljina je bila favorit protiv visočke Bosne, međutim gostujuća momčad je od prve minute nametnula svoj ritam igre te su u 10. minuti uspjeli napraviti prednost od pet razlike bilo je 3:8 za goste. Do kraja poluvremena domaći se bude te uspijevaju smanjiti na samo gol zaostatka.

U drugom dijelu Čapljina je pojačala odbranu, te efikasnost u napadu i uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist za konačnih 27:25 Domaće je predvodio Goran Suton sa sedam golova, a Kordić je dodao pet golova. Kod gostiju je najraspoleženiji bio Mirza Hurem sa 11 golova.

Konjuh je večeras slavio U Trebinju protiv Leotara i tako ostao lider prvenstva. Konjuh je bio bolji tokom cijelog meča, pa je slavio sa 28:22. Konjuh je predvodio Rahimić sa 12 golova, dok je kod domaćih Koračević postigao osam golova.