Početna Bosna i Hercegovina Identificirane četiri žrtve koje će biti ukopane na zajedničkoj dženazi u Vlasenici

Identificirane četiri žrtve koje će biti ukopane na zajedničkoj dženazi u Vlasenici

26

Za zajedničku dženazu 22. aprila na vlaseničkom mezarju Rakita do sada su identificirani posmrtni ostaci četiri žrtve, koje su ekshumirane u ranijem periodu, potvrdila je za Anadolu Agency (AA) Lejla Čengić, glasnogovornica Instituta za nestale osobe BiH.

˝Ovo još nije konačan broj i moguće je da u narednom periodu budu identificirani posmrtni ostaci žrtava koji su ekshumirani u ranijem periodu˝, kazala je Čengić.

Najmlađa identificirana žrtva je Jasmin Hurić, koji je imao 16 godina kada je ubijen na području Zvornika 1992. godine. Njegovi posmrtni ostaci ekshumirani su 2013. godine na lokalitetu Planinci, na području Zvornika.

Najstariji od četiri identificirane žrtve je Bešir Čamdžić, ubijen 1995. godine u 73. godini života, čiji su posmrtni ostaci ekshumirani iz masovne grobnice Kozluk 2015. godine.

˝Posmrtni ostaci identificiranih žrtava ekshumirani su iz masovnih grobnica Kozluk na području Zvornika, iz koje je 2015.godine ekshumirano 55 posmrtnih ostataka, od kojih je 15 kompletnih i 40 nekompletnih skeletnih ostataka, zatim iz masovne grobnice Kazan Bašča na području Zvornika iz koje je ekshumirano 11 žrtava, te na lokalitetu Trnovo Šekovići i na površini terena na lokalitetu Planinci na području Zvornika˝, navodi Čengić.

Možda vas zanima

Sport

Evo koliko je BiH zaradila prolaskom grupe na Mundijalu

Bosna i Hercegovina pobjedom od 3:1 protiv Katara u trećem kolu grupe...

Crna Hronika

Mladić pao s krova automobila tokom proslave u Sarajevu i zadobio povrede opasne po život

Na području općine Novi Grad u Sarajevu sinoć je jedna osoba zadobila...

Sport

Američki FOX: BiH stvara zlatnu generaciju, biće izazov za SAD

Na prvenstvu na kojem dominiraju neke od najvećih zvijezda svjetskog fudbala, Bosna...

IstaknutoSport

Majke Džeke i Alajbegovića u zagrljaju na stadionu u Seattleu

Velika pobjeda Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu donijela je mnogo razloga...

Visoko

Ko će naslijediti Mirzu Ganića? Već se spominju dva imena iz SDA Visoko

Odluka aktuelnog gradonačelnika Visokog Mirze Ganića da se kandiduje za Federalni parlament...

IstaknutoVisoko

Visoko na nogama nakon velike pobjede Zmajeva!

Nakon fantastične pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom rezultatom 3:1...

Sport

Džeko ispisao historiju: 150. nastup za Bosnu i Hercegovinu

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko upisao je još jedan...

Visoko

Humani heroji uz sportske heroje: Hitna pomoć Visoko bodri Zmajeve

Uposlenici Hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Visoko poslali su snažnu poruku podrške...