Igrači Sarajeva ne žele nastaviti susret: Meč zvanično prekinut, na potezu NFSBiH

Po ko zna koji put, nemile scene su još jednom obilježile susret Širokog Brijega i Sarajeva.

Umjesto da svi skupa uživamo u fudbalskoj predstavi kakva dolikuje višestrukim prvacima bh. fudbala ili nogometa, ponovo smo svjedočili nemilim scenama.

Naime, pred sami kraj susreta domaći navijači su tupim predmetima pogodili igrače Sarajeva, Hamzu Čatakovića i Amera Dupovca.

Nakon toga, domaći navijači ili bolje rečeno huligani su pokušali ući na teren, ali su ih u tome zaustavili pripadnici policije kao i zaštitari koji su brzom reakcijom spriječili veće nerede.
Glavni arbitar meča Zoran Grbić je nakon nemilih događaja odlučio da prekine utakmicu koja neće biti nastavljena budući da su igrači Sarajeva odbili da se vrate na travnjak stadiona Pecara.

Vratimo se na fudbalski dio, odnosno na susret koji je igran do 88. minute.

Sezona je ovo koju će svi u bordo taboru pod hitno željeti zaboraviti, a stvar će moći spasiti jedno osvajanjem Kupa BiH.

Međutim, budu li ovako igrali u srijedu, teško da će doći do trofeja i izlaska na euro scenu naredne sezone.

Bolji od momaka u bordo dresovima danas su bili Širokobriježani koji su slavili sa uvjerljivih 3:0.

Na početku meča mladi Varešanović nije iskoristio dve velike prilike za svoj tim. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, a onda u nastavku potop igrača Sarajeva.

Prvi od tri gola domaći su postigli u 52. minutu preko Vukoje koji koristi grešku golmana Dizdarevića.

“Tačku na i” deset minuta prije kraja meča stavio je Tonči Mujan.

Za nadati se kako će Disciplinska komisija NFSBiH ošto kazniti izgrednike ovog incidenta, te ih trajno udaljiti sa stadiona.