Igračice SFK 2000 uvjerljivo savladale Klaksvik

Igračice SFK 2000 Sarajevo savladale na stadionu Asim Ferhatović Hase ekipu Klaksvika i to uvjerljivim rezultatom 3:0.
Ovim trijumfom se ekipa koju s klupe predvodi trenerica Samira Hurem plasirala u finale kvalifikacijskog turnira Lige prvaka, gdje će se boriti za glavnu rundu elitnog takmičenja.

Šampionke BiH su u 29. minuti povele pogotkom Alme Krajnić, a u nastavku su si još jednim golom osigurale miran finiš.

Igrala se 71. minuta kada je Amela Kršo na drugoj stativi dočekala sjajan centaršut Eme Šabanagić s desne strane i glavom pogodila za 2:0.

Za konačnih 3:0 u 79. minuti pogađa Merjema Medić. Ona je u mrežu poslala jednu odbijenu loptu koja je prethodno pogodila prečku.

U finalu turnira Lige prvaka, čiji je SFK 2000 domaćin na Koševu, ekipa šampiona BiH igrat će protiv boljeg iz današnjeg duela portugalske Benfice i danskog Nordsjaellanda.