Inela Selimović prije ubistva prijavila nasilje u porodici, policija nije ni izašla na teren!

124

Tužilaštvo tuzlanskog kantona formiralo je predmet protiv dvojice policajca iz Policijske stanice Kalesija, a zbog toga što nisu postupili po prijavi nasilja u porodici.

Radi se o slučaju Inele Selimović koju je ubio muž Emir Selimović.

Vijesti.ba nezvanično saznaju da je Inela prijavila muža za nasilje u porodici, a policajci protiv kojih se vodi istraga nisu ni izašli na teren da utvrde činjenice.

Tužilaštvo TK je protiv dvojice policijskih službenika formiralo predmet zbog propusta u službi, jer nisu poduzeli potrebne mjere i radnje po prijavi nasilja u porodici.

Iz Tužilaštva Tuzlanskog kantona još uvijek nisu potvrdili ovu informaciju.

Ali iz naših izvora saznajemo da će uskoro biti podignuta optužnica protiv policajaca, a njima će biti izrečena suspenzija s posla.

Također, saznajemo da je slučaj otkriven preko registrofona koji je uveden u policijske stanice nedavno, baš zbog toga da se slične prijave ne bi mogle skrivati.

Podsjećamo, Selimović je osumnjičen da je 12. februara 2025. godine u ranim jutarnjim satima, u porodičnom stanu u Kalesiji, dok su Inela Selimović i njihov maloljetni sin spavali, rukama ih zadavio.

Selimović je bio u bijegu pet dana, a nedavno mu je produžen pritvor.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Vijećnik Mahir Rezaković traži strožu primjenu zakona protiv spaljivanja otpada u Visokom

Vijećnik Gradskog vijeća Visoko Mahir Rezaković (Demokratska fronta) uputio je vijećničku inicijativu...

Počelo uzorkovanje zemljišta za analizu u okolnostima obustave proizvodnje u Željezari Zenica

Dvodnevnim uzrokovanjem zemljišta na deset lokacija u samom gradu i prigradskim naseljima...

U centru Visokog uhapšen muškarac zbog droge

Dana 21.07.2026. godine, u 15,40 sati, u ulici Alije Izetbegovića, od strane...

CIK utvrdio redosljed stranaka na glasačkim listićima

Centralna izborna komisija provela je postupak žrijebanja političkih partija za mjesta na...

FERK donio odluku o tržišnoj cijeni struje za august

Regulatorna komisija za energiju u Federaciji Bosne i Hercegovine (FERK) danas je...

Gradonačelnik Londona pisao Suljagiću: Ovo je duboko potresno

Gradonačelnik Londona Sir Sadiq Khan uputio je pismo direktoru Memorijalnog centra Srebrenica...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...