Početna Bosna i Hercegovina Interpol traga za Samrom i Sabinom koje su otišle na sirijsko ratište

Interpol traga za Samrom i Sabinom koje su otišle na sirijsko ratište

43

Interpol je izdao tzv. žute potjernice za nestalim Samrom Kešinović (16) i Sabinom Selimović (15), porijeklom iz BiH, koje su nestale 10. aprila, a čiji se nestanak povezuje s odlaskom na sirijsko ratište, pišu Nezavisne.

Sabina i Samra, sa prebivalištem u Beču, bile su nerazdvojne drugarice. Prema nepotvrđenim informacijama, a koje su se ovih dana našle u medijima, prije odlaska u Siriju dogovorile su udaju za borce Idiša. Avionom su otišle do Turske, gdje su ih dočekali oni koji su organizovali njihov odlazak i udaju u Siriji. Odmah po dolasku u Siriju Sabina Selimović se, navodno, udala za čečenskog dobrovoljca u redovima Idiša, poznatog po nadimku Sejfulah. Za Samru Kešinović još nema pouzdanih informacija.

Kako prenosi austrijska štampa, nestale djevojčice su radikalizovane u Beču, i to od strane poznatog Ebu Tejma, čije ime je spominjano i prije nekoliko godina u akciji “Svjetlost”. Naime, riječ je o Mirsadu Omeroviću, pripadniku vehabijske zajednice porijeklom iz Tutina, koji živi na relaciji Gornja Maoča – Beč.

Prethodnih nekoliko dana u medijima su se mogli vidjeti i neki njihovi postovi na društvenim mrežama poput “Smrt je naš cilj”.

Međutim, porodice nestalih djevojaka ne vjeruju da su to njihove poruke.

“Ne vjerujemo u to. Te postove je napisao neko drugi. Interpol će ih naći”, prenose austrijski mediji izjavu članova porodica nestalih djevojaka.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

Visoko

Ko će naslijediti Mirzu Ganića? Već se spominju dva imena iz SDA Visoko

Odluka aktuelnog gradonačelnika Visokog Mirze Ganića da se kandiduje za Federalni parlament...

IstaknutoVisoko

Visoko na nogama nakon velike pobjede Zmajeva!

Nakon fantastične pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom rezultatom 3:1...

Sport

Džeko ispisao historiju: 150. nastup za Bosnu i Hercegovinu

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko upisao je još jedan...

Visoko

Humani heroji uz sportske heroje: Hitna pomoć Visoko bodri Zmajeve

Uposlenici Hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Visoko poslali su snažnu poruku podrške...

IstaknutoVisoko

Psi lutalice ponovo siju strah: Porodica iz Visokog pretrpjela veliki gubitak

U naselju Taukčići, koje pripada Mjesnoj zajednici Kula Banjer, dogodio se težak...

Bosna i HercegovinaVijesti

Hurtić na audijenciji kod pape Lava XIV: Poruke mira i poziv za posjetu BiH

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić prisustvovao...

Vijesti

Miljenku Jergoviću uručena nagrada za književnost “Aleksandar Tišma”

Međunarodna nagrada za književnost „Aleksandar Tišma“ svečano je uručena bosanskohercegovačkom i hrvatskom...