Početna Tehno Mobiteli iPhone 17 Pro donosi najradikalniji redizajn do sada

iPhone 17 Pro donosi najradikalniji redizajn do sada

81

Kompanija Apple izgleda da priprema nešto neočekivano. Nakon što je ove jeseni predstavila iPhone 16 seriju, za razliku od ostalih telefona, Pro modeli nisu prošli dizajnerski “tretman”.

Nekoliko mjeseci kasnije stiže informacija da bi to moglo da se desi sljedeće godine, s dolaskom modela iPhone 17 Pro i iPhone 17 Pro Max, koji nagovještavaju neke prilično iznenađujuće promjene u dizajnu.

Ta dva telefona će se, u svom 17. izdanju, navodno vratiti aluminijskim okvirima, odustajući od eksperimenta sa upotrebom titanija nakon samo dvije generacije.

Također, na poleđini sljedeće generacije najsnažnijih iPhonea mogli bi da se nađu do sada neviđeni ispupčeni moduli kamere pravougaonog oblika, koji bi trebalo također da budu izrađeni od aluminija umjesto stakla, piše Smartlife.rs.


To, međutim, nije sve. Poleđina uređaja bi, također, trebalo da bude izrađena od aluminija, ali samo na vrhu, dok će pri dnu biti od stakla, pa će tako aluminijski modul kamere biti postavljen na aluminijski zadnji panel, piše The Information.

Stakleni dio s donje strane će budućim iPhoneima omogućiti da i dalje podržavaju bežično punjenje. Inače, modul kamere bit će veći nego kod ranijih modela, što i nije iznenađenje jer je to trend koji traje već neko vrijeme.

Ako se ispostavi da je sve ovo tačno, nova generacija iPhone Pro modela bi mogla da donese najznačajnije promjene najprestižnijih Appleovih telefona u posljednjih nekoliko godina.


Možda vas zanima

BiznisVijesti

Nove cijene goriva u FBiH: Dizel skuplji za 0,04 KM po litru

Prosječna maloprodajna cijena PREMIUM bezolovnog benzina 95, BAS EN 228- BMB 95...

IstaknutoVisoko

Dom zdravlja Visoko dobio sanitetsko vozilo zahvaljujući humanom sugrađaninu

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je istakao značaj novog sanitetskog vozila koje je...

BiznisVijesti

Izvoz piva iz BiH porastao za 67 posto: Najbolje “ide” u buradima

Vrijednost izvoza piva iz Bosne i Hercegovine u 2025. godini iznosila je...

Visoko

Kažnjeno 647 vozača zbog nepropisnog parkiranja

U periodu od 24.02. do 15.03.2026. godine, na svim putevima na području...

Visoko

PROGRAM obilježavanja Dana šehida, poginulih boraca i civilnih žrtava rata

P R O G R A M obilježavanja Dana šehida, poginulih boraca...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nova Željezara Zenica: Zalihe koksa do maja, nakon toga moguća obustava proizvodnje

Nova Željezara Zenica je, uprkos svim izazovima, osigurala koks za naredni period,...

BiznisIstaknuto

Zabrana izvoza pilećeg mesa peradarima uzrokovala značajne gubitke

Privremeno je obustavljen izvoz pilećeg mesa iz Bosne i Hercegovine prema zemljama...

Magazin

Zdravko Čolić predstavio novu pjesmu “Ne daj da ostarim sam”

Zdravko Čolić predstavio je novu pjesmu “Ne daj da ostarim sam”. Tekst...