Početna Bosna i Hercegovina Isak postrojio kadete i poručio: Pokušaji rušenja ustavnog poretka bit će osujećeni

Isak postrojio kadete i poručio: Pokušaji rušenja ustavnog poretka bit će osujećeni

26

Svečanim postrojavanjem kadeta Policijske akademije FMUP-a i podizanjem zastave Bosne i Hercegovine na novoizgrađeni jarbol na poligonu za smotru kadeta Policijske akademije FMUP-a danas je svečano obilježen 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Ceremonija, kojoj je prisustvovalo rukovodstvo Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova i Federalne uprave policije, počela je predajom raporta federalnom ministru unutrašnjih poslova Rami Isaku, a nakon čega je uslijedilo intoniranje državne himne i podizanje zastave Bosne i Hercegovine.

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak tim povodom rekao je kako je ovo jedan od najznačajnijih datuma za nezavisnu i međunarodno priznatu Bosnu i Hercegovinu jer su građani naše zemlje 1. marta 1992. godine odlučili da grade suverenu i nezavisnu državu jednaku za sve njene građane.

„Prije 33 godine građani Bosne i Hercegovine odlučili su da naša zemlja nastavi svoj političko – pravni razvitak kao nedjeljiva, nezavisna i suverena država u kojoj jednaka prava uživaju svi njeni narodi i građani. Bosna i Hercegovina je naša domovina – naš ponos i naša zakletva. Vi, budući policijski službenici, obavezni ste u svom radu pridržavati se Ustava Bosne i Hercegovine i svim svojim snagama štiti prava, slobode i sigurnost svih građana Bosne i Hercegovine. Vi ste budućnost naše zemlje. Ostanite takvi i nikada nemoj dozvoliti bilo kome, a posebno ne politikama, da vas dijeli po etničkom, vjerskom ili bilo kojem drugom principu. Sve građane tretirajte jednako, službene dužnosti obavljate u interesu države Bosne i Hercegovine i uvijek poštujte žrtve koje su dale svoje živote ili dijelove svoga tijela u borbi za demokratsku Bosnu i Hercegovinu. S ponosom svim građanima Bosne i Hercegovine, u ime Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova i u svoje ime, čestitam Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine“, rekao je ministar Isak.


Ministar Isak u svom obraćanju osvrnuo se i na neustavne zakone koje je jučer donijela Narodna skupština RS-a ističući kako oni nikada neće stupiti na snagu s obzirom na to da su neustavni te posebno istakao da su građani Bosne i Hercegovine sigurni.

„Svi pokušaji rušenja ustavno-pravnog poretka Bosne i Hercegovine bit će osujećeni. Bosna i Hercegovina je država Bošnjaka, Hrvata, Srba i svih ostalih građana. Mi ćemo nastaviti njegovati našu demokratsku tradiciju i multietničnost“, dodao je ministar Isak.

Direktor Policijske akademije FMUP-a Ervin Mušinović kazao je kako je ponosan na kadete Policijske akademije FMUP-a među kojima ne postoje podjele već koji stoje rame uz rame jedni s drugima, pomažu se međusobno i vrijedno se obučavaju da sutra, kao policijski službenici, rade u interesu građana Bosne i Hercegovine.

„Policijska akademija FMUP-a je mjesto oslobođeno podjela. Mi se jedino dijelimo po vodovima i klasama. Posebno mi je zadovoljstvo što danas, u povodu obilježavanja 1. marta, podižemo zastavu države Bosne i Hercegovine na novoizgrađenom jarbolu, a koji je zasigurno jedan od najvećih na području Sarajeva. Na ovom poligonu, pod zastavom Bosne i Hercegovine, nastavit će se intonirati državna himna i postrojavati kadeti koji će našu Bosnu i Hercegovinu činiti sigurnijom zemljom“, kazao je direktor Mušinović.

Na svečanom postrojavanju kadeta učestvovali su kadeti iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona, Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo i Ministarstva unutrašnjih poslova Bosansko-podrinjskog kantona Goražde.


Možda vas zanima

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Faris Lemeš traži hitne mjere: “Sigurnost građana nema alternativu”

Na 18. sjednici Gradskog vijeća Visoko, održanoj 29. aprila 2026. godine, vijećnik...

IstaknutoVisoko

Na današnji dan: Visoko dočekalo Tita – historijski trenutak koji se ne zaboravlja

U Visoko, maj 1971. godine ostao je upisan kao jedan od najznačajnijih...

SvijetVijesti

Moćno oružje od kartona: Dron od 2.000 dolara izluđuje radare (VIDEO)

Dronovi su se pokazali izuzetno korisnima u ratnim sukobima, no njihova je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pronađen mrtav šef Uprave za vazduhoplovstvo MUP-a RS Boban Kusturić

Boban Kusturić (52), načelnik Uprave za vazduhoplovstvo MUP-a RS, pronađen je mrtav...

Visoko

Visoko dobilo savremeni fitness centar – MBH Fitness otvorio vrata

U Visokom otvoren je moderan fitness centar MBH Fitness, koji donosi novu...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bolni oproštaj: Na Vlakovu klanjana dženaza Elmi Godinjak

Na Gradskom groblju Vlakovo danas je klanjana dženaza Elmi Godinjak, bivšoj novinarki...

Visoko

FK “Čaja” ponovo na UEFA turniru u Holandiji

Fudbalski klub “Čaja” će i ove godine uzeti učešće na turniru UEFA-e...

Bosna i HercegovinaVijesti

Na hadž putuje 2.222 vjernika, prvi let 16. maja iz Sarajeva

U organizaciji Ureda za hadž i umru Rijaseta Islamske zajednice u Bosni...