Početna Bosna i Hercegovina Islamska zajednica u BiH: Mir ne ugrožava reisu-l-ulema nego Milorad Dodik

Islamska zajednica u BiH: Mir ne ugrožava reisu-l-ulema nego Milorad Dodik

2

Islamska zajednica (IZ) u Bosni i Hercegovini sa osudom odbacuje pokušaje predsjednika “bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorada Dodika da reisu-l-ulemi Huseinu ef. Kavazoviću podmeće militantizam, što je samo nastavak njegovih kontinuiranih napada na islam, muslimane i Islamsku zajednicu”.

– Milorad Dodik i režim koji kontroliše nastavlja spinovati izjavu reisu-l-uleme o tome kako je sadašnje vrijeme to u kojem se država i mir brane u institucijama države i da nasrtaj na te institucije znači nasrtaj na mir i prizivanje sukoba za koje se mora biti spremno. Bezuspješni su pokušaji Dodika da svoju neodgovornu i nepromišljenu politiku, kakva je i odluka da jedan dio Bosne i Hercegovine vodi u međunarodni izolacionizam i sukob s najvećim saveznicima ove zemlje, prikriva podmetanjem militantizma reisu-l-ulemi i bošnjačkom narodu. Ti providni trikovi jednostavno neće uspjeti, kako u bosanskohercegovačkoj, tako i međunarodnoj javnosti i ozbiljnim političkim krugovima – kaže se u saopćenju Ureda za odnose s javnošću Rijaseta IZ u BiH.

Naglašava se da Dodik ničim ne može sakriti niti skrenuti pažnju sa činjenice da on svakom izjavom i svakim potezom pokazuje svoj radikalizam i militantizam, bez obzira radilo se o prijetnjama teritorijalnom integritetu i suverenitetu države, što nije ništa drugo do poziv na rat i sukobe, ili pak militantnim paradama na neustavne dane jednog entiteta.

– Mir ne ugrožava reisu-l-ulema, niti poziva na nasilje kada upozorava na to kuda neodgovorne politike mogu odvesti, nego Milorad Dodik koji svojim radikalnim, iracionalnim, izolacionističkim, konfliktnim i po sve narode i građane BiH štetnim politikama predstavlja stvarnu prijetnju miru, ne samo Bosne i Hercegovine, nego i ovog dijela Evrope – naglašava se u saopćenju, javlja MINA.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

U Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti BiH održan festival “Djeca su vojska najjača”

Festival “Djeca su vojska najjača” održan je u subotu u Muzeju književnosti...

Bosna i HercegovinaVijesti

Led na Kupresu napravio pravi haos, vozila sletjela s puta

Led koji se jutros, 21. decembra, stvorio na Kupresu, napravio je pravu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Hatidže Čolaković, preminula i Samija Cerić, druga modna ikona Sarajeva

Nekoliko dana nakon smrti modne ikone Sarajeva Hatidže Čolaković, preminula je i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Dva mjeseca do ramazana: Uočen polumjesec na nebu iznad Abu Dabija

Polumjesec sedmog hidžretskog mjeseca redžeba i jednog od četiri sveta mjeseca u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FBiH ukida otkup kazne za teška djela, RS ostaje pri diskrecionom modelu

Federacija BiH ukida mogućnost otkupa kazne za pedofiliju, trgovinu ljudima i seksualno...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nedim Sladić najavio promjenu vremena: Prodisaćemo

Nedim Sladić, meteorolog, najavio je da se od utorka očekuje promjena vremena,...

Bosna i HercegovinaVijesti

U nedjelju najkraći dan u godini: Prvi korak ka svjetlijim danima

Ove nedjelje, sjeverna polovina Zemlje doživljava najkraći dan u godini, poznat kao...

Bosna i HercegovinaVijesti

Frizerka, pravnica ili turbostudentica: Kako je “glamurozna političarka” završila fakultet?

Imenovanje Nikoline Šljivić, bivše DNS-ovke, a danas nezavisne poslanice u Narodnoj skupštini...