Početna Bosna i Hercegovina Islamska zajednica u BiH osuđuje eskalaciju nasija na Bliskom istoku: Krajnje je vrijeme da razum nadvlada

Islamska zajednica u BiH osuđuje eskalaciju nasija na Bliskom istoku: Krajnje je vrijeme da razum nadvlada

24
Sarajevo, BIH - 14. februar 2023.: Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini već je uputila određenu količinu novca za turski i sirijski narod pogođen zemljotresima. U džamijama su organizovane sergije, a očekuje se da će biti prikupljeno nekoliko miliona konvertibilnih maraka, rekao je u razgovoru za Anadoliju reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazović. ( Samır Jordamovıc - Anadolu Agency )

Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini osuđuje opasnu eskalaciju nasilja na Bliskom istoku u posljednjih nekoliko dana.

“Skoro će godina dana kako je u Svetoj zemlji pokrenuta spirala nasilja koja po svojoj brutalnosti, razmjerama razaranja i broju nevino ubijenih teško da ima premca u modernoj historiji čovječanstva. I umjesto da se zaustavi rat i počne raditi na izgradnji trajnog i pravednog mira, neodgovorne politike i političari dodatno eskaliraju sukobe i prijete da čitav region gurnu u ambis s neizvjesnim posljedicama za čitavo čovječanstvo”, kaže se u saopštenju Ureda za odnose s javnošću Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Dodaje se kako je krajnje vrijeme da se svijet pokrene, naročito oni koji u ovom sukobu imaju utjecaj, kako bi ova opasna i krvava avantura bila zaustavljena.

“Svima je odavno jasno da je ključ mira i stabilnosti u tom dijelu svijeta osiguranje zaštite prava palestinskog naroda i njihove države i da bez toga neće biti mira i stabilnosti ni u okruženju ni u svijetu. Krajnje je vrijeme da razum i savjest čovječanstva nadvlada i da se miru da prilika. Sve drugo je pogubno za sve, čak i za one koji nastupaju s pozicije sile i moći”, ističe se u saopćenju.

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Govor šefa njemačkog giganta šokirao Evropu: Ukida se 50 hiljada radnih mjesta

Ingo Speich iz investicijske kompanije Deka slaže se s tim mišljenjem: “Volkswagen...

Visoko

Ko uništava Visoko? Polupane flaše, oštećeni hladnjaci i golovi završili u rijeci

Izletište Luka, jedno od omiljenih mjesta za odmor, rekreaciju i porodična okupljanja...

IstaknutoVisoko

Nakon sukoba u Preventu radnik progovorio: “Neću odustati, borim se za prava radnika”

Nakon što je policija jutros intervenisala u krugu kompanije Prevent na lokaciji...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković i Gerapetritis: Unaprijediti saradnju u oblasti ekonomije, energetike, turizma…

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković razgovarao je danas u...

SvijetVijesti

Meloni poručila Trampu: Nikad ne molim, niti to čini Italija

Italijanska premijerka Đorđa Meloni je izjavila da je tvrdnja američkog predsjednika Donalda...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bivši SDP-ovac, pa SD-ovac sada u novoj stranci: Enver Bijedić pristupio SBB-u

Savezu za bolju budućnost (SBB) danas je pristupio Enver Bijedić, nekadašnji federalni...

Sport

Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

HŠK Zrinjski Mostar zvanično je dobio novog šefa stručnog štaba. Mostarski klub...

Visoko

Vlada ZDK usvojila programe vodnih naknada vrijedne 10,35 miliona KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je odluke o usvajanju programa utroška sredstava vodnih...