Početna Bosna i Hercegovina IZ AKCIJE “BALKANSKI KARTEL”: Poznato kome su zaplijenjene vozila zbog sumnje da su stečena kroz kriminal

IZ AKCIJE “BALKANSKI KARTEL”: Poznato kome su zaplijenjene vozila zbog sumnje da su stečena kroz kriminal

59

Federalna agencija za upravljanje oduzetom imovinom privremeno je oduzela dva vozila za koje postoje osnove sumnje da su nezakonito stečena, a riječ je o automobilima marke “audi A3” i “porše panamera”.

ATV nezvanično saznaje da su vozila, vrijedna skoro 200.000 KM, oduzeta od 38-godišnjeg narkobosa Dine Muzaferovića Cezara, koji je osuđen na četiri godine zatvora u Italiji.

Muzaferoviću je i ranije plijenjena imovina. Prema naredbi suda tada su mu u Velikoj Kladuši zaplijenjene dvije kuće, skupocjeni satovi i nakit.


Dino Muzaferović je obuhvaćen akcijom “Balkanski kartel”, koja je realizovana prošle godine na području sedam država i to Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Holandije, Italije, Belgije i Njemačke. Akcijom je obuhvaćeno 37 osumnjičenih, a kao vođa kriminalne grupe označen je upravo Dino Muzaferović iz Velike Kladuše, koji je služio četvorogodišnju kaznu zatvora u Italiji, nakon što je toj zemlji izručen iz Njemačke.

Еvropol je tada saopštio da je ova, veoma nasilna kriminalna grupa, bila umiješana u krijumčarenje velikih količina droge i vatrenog oružja u Еvropi. Akcijom je rukovođeno iz Zagreba, a MUP Hrvatske je objavio da je grupa raspolagala sa najmanje 23 kilograma kokaina, 86 kg heroina, 120 kg konoplje i 100 kg smole konoplje – ukupne vrijednosti od najmanje 3.456.000 evra, te 11 pištolja, jednom automatskom puškom, 6.000 pištoljskih metaka i 20 kg eksploziva.


Možda vas zanima

BiznisVijesti

Novi rast cijena goriva u Federaciji BiH

Prosječna maloprodajna cijena premium bezolovnog benzina 95 na današnji dan viša je...

Sport

FIFA se naklonila Edinu Džeki: Ove riječi treba zaslužiti!

U svjetskim okvirima, plasman Bosne i Hercegovine na Svjetsko prvenstvo najviše je...

Crna HronikaIstaknuto

Autobomba iz Milića bila namijenjena za likvidaciju novinara Avde Avdića?

MUP Republike Srpske obavijestio je sve policijske agencije u Bosni i Hercegovini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pojačan intenzitet saobraćaja na sjevernim graničnim prijelazima BiH

Pojačan je intenzitet saobraćaja na sjevernim graničnim prijelazima Bosne i Hercegovine, posebno...

Bosna i HercegovinaVijesti

Snažan rast: Sa Aerodroma Tuzla ove godine prevezeno 100.000 putnika

Međunarodni aerodrom Tuzla ostvario je izuzetno uspješan početak 2026. godine, sa ukupno...

SvijetVijesti

Trump pozvao Iran da pristane na dogovor prije nego što bude prekasno

Američki predsjednik Donald Tramp (Trump) pozvao je Iran da pristane na dogovor...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nova pravila na granicama EU: EES počinje 10. aprila

Evropska unija je spremna za početak primjene EES-a, novog sistema biometrijske provjere...