Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Iz katoličke kapele u Donjem Selu kod Konjica ukradeno bronzano zvono

Iz katoličke kapele u Donjem Selu kod Konjica ukradeno bronzano zvono

48

Na mjesto događaja upućena je patrola policije te je utvrđeno da je počinitelj izvršio provalu u zvonik kapele kroz prozor

Iz kapele na katoličkom groblju u Donjem Selu kod Konjica ukradeno je bronzano zvono veće novčane vrijednosti, saopćili su iz MUP-a HNK.

Kako navode iz policije, krađu je PS Konjic u nedjelju prijavio svećenik Franjevačkog samostana u Konjicu.

Njemu su mještani Donjeg Sela, nakon što je obavio sahranu na katoličkom groblju u tom mjestu, saopćili da su nepoznati počinitelji tokom zadnja tri mjeseca iz kapele na navedenom groblju otuđili bronzano zvono veće novčane vrijednosti.

Na mjesto događaja upućena je patrola policije te je utvrđeno da je počinitelj izvršio provalu u zvonik kapele kroz prozor s kojeg je odvalio limene rešetke i iz unutrašnjosti otuđio zvono.

O događaju je upoznata krimanilistička policija te izvršen uviđaj.

Možda vas zanima

Poznat razlog hapšenja Elvedina Pezića na Kosovu, zajedno s njim priveden i Mithad Ćeman

Elvedin Pezić uhapšen je na Kosovu nakon prijave zbog navodnog širenja “vehabističke...

Zbog velike potražnje cijena peleta raste

Iako je do početka sezone grijanja ostalo više od dva mjeseca, proizvođači...

CIK BiH upisao još četiri osobe na spisak za glasanje van BiH

Centralna izborna komisija (CIK) BiH donijela je danas, 13. avgusta, odluku o...

Evropa se najbrže zagrijava na svijetu, šta je razlog

Cijeli svijet postaje sve topliji, ali Evropa se zagrijava dvostruko brže od...

Pripadnici Deminerskog bataljona OS BiH pružili pomoć učesnicima saobraćajne nezgode

Pripadnici Deminerskog bataljona Brigade taktičke podrške Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, vodnik...

Počeli radovi u Novobrdskoj ulici: Nakon kolektora slijedi sanacija 600 metara puta

U gornjem dijelu Novobrdske ulice u MZ Stari Grad počeli su radovi...

Sutra će biti isplaćen regres za oko 8.300 zaposlenih u institucijama i ustanovama u ZDK

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona izvršilo je sve neophodne radnje za sutrašnju isplatu...

Zatvorenik iz Visokog preminuo u bolnici nakon pokušaja samoubistva

Enver Burić zvani Braco (48) iz Visokog preminuo je u Kantonalnoj bolnici...