Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Iz kuće dilali kanabis, amfetamin i ecstasy, zaplijenjeno 4,4 kg droge

Iz kuće dilali kanabis, amfetamin i ecstasy, zaplijenjeno 4,4 kg droge

446

Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu protiv Enesa Ramoševca i Almedine Mašinović zbog krivičnog djela neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, dok je Mašinović i zbog nedozvoljenog držanja oružja, saopćeno je iz kantonalnog tužilaštva.

Optuženi se terete da su tokom višemjesečnog perioda, u porodičnoj kući u naselju Rakovica na području Ilidže nabavljali, skrivali, prepakivali i držali opojne droge u različitim pakiranjima radi dalje prodaje.

Kod optuženih prilikom pretresa kuće i automobila koje su koristili, zaplijenjeno više od 4,4 kilograma droge, i to cannabis, amfetamin i ecstasy, kao i mobilni telefoni koji se dovode u vezu s izvršenjem krivičnih djela.

Almedina Mašinović se dodatno tereti da je bez odobrenja nadležnog organa neovlašteno držala poluautomatski pištolj sa osam komada municije. Nakon potvrđivanja optužnice, sud je produžio pritvor optuženima. Za glavni pretres predloženo je saslušanje tri svjedoka, tri vještaka i izvođenje oko 40 materijalnih dokaza.

Možda vas zanima

Počela isplata razlike i regresa u institucijama BiH, neki će dobiti više od 1.800 KM

Isplata retroaktivne razlike u osnovici za plate službenicima u državnim institucijama BiH...

Srbin koji je umalo ispao iz aviona tuži Ryanair, Boeing i General Electric

Sada već čuveni slučaj “Rajaner”, u kojem je Srbin umalo ispao iz...

SIPA: U julu zaprimljeno 77 poziva sa korisnim informacijama

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) u julu su...

Firma iz Australije vrši terenska istraživanja, da li se u Srebrenici nalazi “blago”?

Australijska kompanija Regener8 Resources završila je prvu fazu terenskih istraživanja na projektu...

Isplaćeni poticaji u Visokom: Ko je dobio sredstva i koliko je novca podijeljeno?

Obavještavaju se registrovani poljoprivredni proizvođači i prerađivači sirovog kravljeg mlijeka koji su...

Za Mostar, Banju Luku, Prijedor i Višegrad izdato najviše upozorenje

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano, a tako će se nastaviti...

Dženana Čišija i Goran Bulajić ugostili učenike iz Japana u Visokom

U okviru projekta Miraiba, učenici iz Japana boravili su u posjeti Visokom,...

RMU Zenica u štrajku: Dio rudara sišao u jamu i odbija izaći

Rudari Rudnika mrkog uglja (RMU) Zenica jutros su stupili u štrajk zbog,...