Iza rešetaka braća osumnjičena za silovanje dječaka u Tuzli

81

Tuzlacima osumnjičenim za silovanje trinaestogodišnjeg dječaka određen je jednomjesečni pritvor.

“Avaz” prenosi da su osumnjičeni braći, a radi se o četrdesettrogodišnjaku i četrdestjednogodišnjaku iz Tuzle.

Njima je Opštinski sud Tuzla na prijedlog Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, odredio mjeru pritvora zbog postojanja osnovane sumnje da su na štetu trinaestogodišnjeg dječaka iz Tuzle počinili krivično djelo spolni odnos s djetetom iz člana 207. Krivičnog zakona FBiH.

“U skladu sa odredbama Zakona o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku FBiH, i u interesu zaštite oštećenog djeteta, nismo u mogućnosti objavljivati bilo kakve detalje vezane za ovaj predmet”, rekli su iz Kantonalnog tužilaštva TK.

Mediji takođe nezvanično prenose da je navodno jedan od osumnjičenih i ranije počinio slično zlodjelo.

Podsjećamo da je ovaj slučaj u petak potresao javnost kada je vijest o silovanju djeteta dospjela u javnost a odmah se oglasilo Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona o ovome stravičnom događaju.

Osumnjileni su uhapšeni i pritvoreni a zbog specifičnosti situacije i činjenice da je u pitanju maloljetna žrtva, detalji ovog šokantnog slučaja i okolnosti pod kojima se sve desilo, nisu saopšteni.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...

Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko raspisao konkurs

JAVNI OGLAS za popunu upražnjenog radnog mjesta JU „CENTAR ZA KULTURU, SPORT...

Incident u Hrvatskoj: Uhapšen vlasnik restorana koji je udario dječja kolica

Općina Primošten objavila je snimak incidenta u kojem su učestvovali vlasnik ugostiteljskog...

Amerikanci istražuju mogućnosti ulaganja u nekretnine u BiH

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić razgovarao je s otpravnikom poslova...

Sportski direktor Schalkea poslao jasno upozorenje Edinu Džeki

Ipak, odmor u Dubrovniku nakratko je prekinut zbog izuzetno važnog sastanka na...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Pravosnažno osuđen na 7 godina zatvora: Bježao od policije ukradenim vozilom i povrijedio policajca u Visokom

Kantonalni sud u Zenici, u žalbenom postupku, potvrdio je presudu Općinskog suda...