Početna Bosna i Hercegovina Izabrana kompanija za prvu fazu digitalizacije signala u BiH

Izabrana kompanija za prvu fazu digitalizacije signala u BiH

36

Savjetnik ministra komunikacija i saobraćaja Bosne i Hercegovine Mehmed Agović izjavio je da je završena tenderska procedura za izbor izvođača radova na prvoj fazi digitalizacije, u okviru koje je izabrana hrvatska kompanija Odašiljači i veze. Dodao je da je trenutno u toku period za ulaganje žalbi, kojih zasad nema.

“Ukoliko ne bude žalbi, slijedi potpisivanje ugovora s izvođačem koji predviđa da posao bude završen za 120 dana, a radovi bi mogli početi za mjesec ili dva”, pojasnio je Agović u izjavi za agenciju Fena.

Po njegovim riječima, prva faza, kojom je planirano pokrivanje digitalnim signalom Sarajeva, Mostara i Banje Luke, mogla bi biti gotova do juna 2014, a krajnji rok za završetak kompletnog projekta, odnosno pokrivanje cijele Bosne i Hercegovine, jest polovina juna 2015.

“Ukoliko bismo sada počeli, u skladu s predviđenom dinamikom vjerovatno ćemo uspjeti ispoštovati ovaj rok, a od izuzetne je važnosti da svi koji učestvuju u projektu izvršavaju svoje zadatke što je moguće efikasnije”, rekao je Agović.

Istakao je da sada očekuju da javni emiteri u najkraćem mogućem roku usaglase statut i registruju Javnu RTV korporaciju koja bi upravljala kompletnom infrastrukturom projekta digitalizacije. Agović je kazao da su sredstva od oko 40 miliona KM za ovaj projekt osigurana, od kojih je oko sedam miliona namijenjeno za realizaciju prve faze.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Edin Avdić ostat će upamćen i po priči o skraćenom filmu zbog polufinala NBA lige

Edin Avdić preminuo je jučer iznenada u 47. godini života, a vijest...

SvijetVijesti

Šerpa vodič pronađen kako puže prema baznom kampu na Mount Everestu

Šerpa vodič Dawa Sherpa pronađen je živ na Mount Everestu sedam dana...

Automobili

Poslije skoro 50 godina dobila vazdušni jastuk: Lada ne odustaje od Nive

Lada Niva Legend za 2026. godinu dobila je prvi vazdušni jastuk, novi...

Crna HronikaVisoko

Visočanin lišen slobode zbog posjedovanje opojne droge

Dana 03.06.2026.godine, u 10,50 sati, u ulici Ferhatovića, od strane službenika Policijske...

Sport

Zmajevi odradili prvi trening u St. Luisu pred duel s Panamom

„A“ reprezentativci Bosne i Hercegovine danas su odradili prvi trening u St....

IstaknutoSport

Bosanski hit osvaja svijet, “I am from Bosnia” postaje fudbalska himna

“I am from Bosnia, Take me to America” – uz puhačke instrumente,...

Sport

Mario Cvitanović više nije šef FK Sarajevo

Mario Cvitanović više nije šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo, potvrđeno je...

BiznisVijesti

Stiže novac za male privrede: Mijatović potpisuje danas ugovore

Federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta Vojin Mijatović danas će, u sjedištu...