Početna Gradovi ZDK Izvjesni pomaci nakon štrajka upozorenja u obrazovanju Federacije BiH

Izvjesni pomaci nakon štrajka upozorenja u obrazovanju Federacije BiH

73

Štrajk upozorenja svih prosvjetnih radnika na prostoru Federacije BiH, održan u ponedjeljak, koji je poslao jasnu poruku da ćemo, ukoliko se uskoro ne riješe naši problemi, vjerovatno u narednom periodu posegnuti za nekim ozbiljnijim akcijama, polučio je dobre rezultate, kazao nam je danas Selvedin Šatorović, predsjednik Sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja BiH.

– Nakon ovog štrajka Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke je iskazalo interesovanje za uključenje u rješavanje naših zahtjeva, te sa resornim federalnim ministrom, Damirom Mašićem, očekujemo sastanak tokom naredne sedmice, kojem bi prema najavama mogao prisustvovati i Federalni premijer, Nermin Nikšić, ističe Šatorović.

Od ponedjeljka do danas Sindikati obrazovanja na prostoru ZDK nisu imali nikakve dalje kontakte sa predstavnicima kantonalne Vlade, vezane za socijalni dijalog, što ako ostane tako po riječima Šatorovića, može izazvati sličnu situaciju kao na teritoriji Tuzlanskog kantona, gdje već peti dan traje generalni štrajk prosvjetnih radnika, a tek je danas održan prvi sastanak predstavnika sindikata obrazovanja i Vlade.

U Livanjskom kantonu štrajk radnika u obrazovanju privremeno je zamrznut, te se od utorka nastava u tamošnjim školama ponovno odvija.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Nakon UEFA-e i Concacaf odbio prijedlog FIFA-e

Nakon što su svi evropski fudbalski savezi u zajedničkoj izjavi ranije u...

Beč: Maloljetnici iz BiH uslovno osuđeni, žrtve se sažalile na njih

Sud u Beču donio je osuđujuću presudu za dvoje tinejdžera, oboje 14...

Kralupi/Slatina: Nesavjesno odlaganje otpada izazvalo revolt mještana

Stanovnici Kralupi/Slatina upozoravaju na dugotrajan problem nesavjesnog odlaganja otpada pored kontejnera. Prema...

Mirza Ganić – gradonačelnik koji je uvijek uz građane Visokog

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić još jednom je pokazao da je uz svoje...

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

KUNIĆ (Ibrahim) RASIM 31.07.2026. u 18:00 sati

KUNIĆ (Ibrahim) RASIM 31.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Poljak otkrio motive vandalizma: “Htio sam pokazati da je Međugorje prevara”

U Sudu BiH je danas održano ročište za određivanje pritvora poljskom državljaninu...

U Federaciji BiH donesen Zakon o boračkom dodatku

Jednoglasnom odlukom na današnjoj vanrednoj sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, Federacija BiH...