Početna Sport Jedan selfie u Riju srušio velike političke barijere

Jedan selfie u Riju srušio velike političke barijere

14

Jedna jednostavna selfie fotografija nastala na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru u Brazilu postaje jedna od najljepših priča u svijetu, i novi dokaz da sport ujedinjuje – a ne razdjedinjuje ljude.

Južnokorejanka Lee Eun Ju i sjevernokorejanka Hong Un Jong, obje gimnastičarke – podijelile su nevjerovatan momenat koji niko nije očekivao.

Obzirom da su ove dvije zemlje u političkoj i vojnoj zavadi, tokom njihovog susreta došlo je do razmjene toplih riječi, a prisutni su vijdjeli i osmijehe na licima dvije sportistkinje.

Nekoliko momenata kasnije – njih dvije su napravile zajedničku fotografiju – koja će bez obzira na njihove rezultate postati toplja ljudska priča o ljudima koji odbacuju politiku.


S druge strane, usporedbe radi – neke zemlje u Brazilu nemaju ovaj duh prijateljstva, piše Independent.

Srbijanski zvaničnici navodno su naredili svojim sportistima da se ne pojavljuju pored svojih sportskih oponenata koji dolaze sa Kosova.

Olimpijci Kosova se takmiče na prvim OI od kako su proglasili nezavisnost 2008. godine. Također, iza scene vladaju tenzije između Libanona i Izraela, a u ponedjeljak 8. augusta Libanonci su odbili da se voze istim autobusom sa predstavnicima Izraela. Ove dvije zemlje nemaju diplomatske odnose također, i dio su internacionalnog konflikta na relaciji arapskih zemalja i Izraela.


Možda vas zanima

Visoko

Proljeće kuca na vrata: Pred nama sunčani i topli dani

Više sunčanog vremena očekuje se danas u Hercegovini i na jugozapadu Bosne....

Sport

Na stadionu Schalkea se prodaju ćevapi, gužve su ogromne

Zanimljive scene stižu iz Gelsenkirchena, tačnije sa stadiona Veltins Arena. Snimak koji...

Magazin

Zdravko Čolić dva sata davao izjavu o bombaškom napadu: Evo šta je ispričao policiji

Zdravko Čolić je u policiji proveo gotovo dva sata dajući izjavu povodom...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Peradarstvo se gasi u tišini, radnici završavaju na evidenciji nezaposlenih

Proizvođači u Istočnoj Bosni nalaze se na rubu opstanka. Peradarstvo se gasi...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Otkriveno ko je provalio u Muzej Armije RBiH, evo šta je želio uraditi sa eksponatima

U junu prošle godine izvršena je provala u prostorije Muzeja Armije Republike...

Visoko

Održana Skupština MIZ Gračanica-Visoko: Jednoglasno usvojeni izvještaji i planovi

U novim prostorijama Administrativno-edukativnog centra održana je redovna godišnja Skupština Medžlis Islamske...

SportVisoko

Dominacija Borca u Banjoj Luci: Visočani bez šanse za preokret

U okviru 16. kola Premijer liga Bosne i Hercegovine u rukometu, RK...

KošarkaSport

KK Bosna pregazila Borac u Banjaluci i osvojila Kup Mirze Delibašića!

Košarkaši sarajevske Bosne domogli su se prvog značajnog trofeja ove sezone nakon...