Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika JEZIVI DETALJI ZLOČINA U PRIJEDORU: PARTNERKU IZBO NOŽEM, ZAPALIO JE, PA OTIŠAO PITI I KOCKATI

JEZIVI DETALJI ZLOČINA U PRIJEDORU: PARTNERKU IZBO NOŽEM, ZAPALIO JE, PA OTIŠAO PITI I KOCKATI

58

Prijedorčanin Žarko Zorić optužen je da je na izuzetno svirep i brutalan način ubio emotivnu partnerku Nedu Milojević koju je izbo nožem i tako ranjenoj joj stavio u usta truleks krpu, a zatim podmetnuo požar pa otišao na posao i u kafanu.

Optužnicu koju je protiv Zorića podiglo Okružno javno tužilaštvo u Prijedoru, a potvrdio nadležni sud.

Zločin se dogodio 20. januara ove godine u Prijedoru u zgradi u ulici Ilije Stojanovića, oko devet sati i to nakon verbalnog sukoba sa partnerkom sa kojom je živio stanu. Fizički ju je napao u kuhinji, a u namjeri da je ubije uzeo je kuhinjski nož, te je više puta ubo nožem u glavu, vrat i ruku. Ona se pokušala zaštititi rukama i tom prilikom nanio joj je ubodne i ubodno rezne rane u potiljak, obraz, vrat, kažiprst i srednji prst desne šake.

Žena je pala na ležaj i dok je ležala, dajući znake života i trpeći intezivne i dugotrajne bolove i patnje, uporan u svojoj namjeri da je ubije i spriječi da eventualno pozove pomoć, uzeo je truleks krpu i ugurao joj u grlo.

Nesretna žena je bespomoćno ležala, a optuženi je kako se navodi u optužnici, bio svjestan činjenice da će na ovaj način ona trpiti bolove i patnje.

Došlo je do nasilnog mehaničkog ugušenja i smrt je nastupila kao posljedica začepljenja grkljanja i ždrijela masivnim stranim tijelom truleks krpom, potpomognut oštećenjem vratnog dijela kičmene moždine.

Zorić je potom prešao u dnevni boravak i zapalio papir, u namjeri da na taj način izazove požar i prikrije izvršenje krivičnog djela.

Kako se navodi u optužnici, bio je svjestan činjenice da se radi o stambenoj zgradi sa više stanara gdje će požarom izazvati opasnost za njihove živote i imovinu većeg obima, na šta je i pristao.

Zatim je napustio je stan i otišao u preduzeće u kojem je bio zaposlen, a potom i u lokal gdje je pio alkohol i igrao igre na sreću.

U međuvremenu se nakon njegovog izlaska iz stana požar proširio na inventar u dnevnom boravku i zahvatio međuspratnu konstrukciju pa je došlo do požara u komšijskom stanu u prizemlju zgrade.

Širenje požara na ostatak stambene zgrade naknadno je spriječeno blagovremenim reagovanjem pripadnika vatrogasne jedinice iz Prijedora.

“Dakle, drugog lišio života na svirep i podmukao način i požarom izazvao opasnost za život ljudi i imovinu veće vrijednosti, čime bi počinio krivično djelo teško ubistvo u sticaju sa krivičnim djelom izazivanje opće opasnosti”, navodi se u optužnici.

Možda vas zanima

Sport

Marquez nezaustavljiv u Brnu, prvenstvo je opet neizvjesno

Vozač tima Ducatija, Marc Márquez, pobjednik je Velike nagrade Češke koja je...

Sport

Poznato ko sudi meč BiH protiv Katara

FIFA je za utakmicu trećeg kola grupne faze između Bosne i Hercegovine...

Bosna i HercegovinaVijesti

Svečanu policijsku zakletvu položilo 96 kadeta, od sutra u službi građana KS

Na Trgu IV viteške brigade na Ilidži danas je, u prisustvu brojnih...

Magazin

Trg BiH u znaku mladosti i muzike, stotine mladih nastupaju na Sarajevo Rocks 2026

Omladinski muzički događaj Sarajevo Rocks 2026 okupio je na Trgu Bosne i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mostar: Raste broj požara, u naselju Malo Polje protekle noći obranjene kuće

Zbog iznimno visokih temperatura koje vladaju proteklih dana na području Mostara bilježi...

Lifestyle

Biljka koju zovu “lijek za sve”: Evo zašto je kadulja pravo prirodno blago

Kadulja, poznata i kao žalfija, stoljećima zauzima posebno mjesto u narodnoj medicini,...

Bosna i HercegovinaVijesti

EU: Od 1. jula stižu nova pravila za posebnu kategoriju vozila

Od 1. jula 2026. godine, pravila Evropske unije nalažu da laka komercijalna...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Danas prvi dan ljeta i najduži dan u godini

21. juni označava ljetni solsticij – trenutak kada je sjeverna hemisfera najviše...