Početna Bosna i Hercegovina Još dva mjeseca pritvora ocu koji je ubio bebu

Još dva mjeseca pritvora ocu koji je ubio bebu

6

Vijeće sarajevskog Kantonalnog suda kojim je predsjedavala sutkinja Indira Jahić, na prijedlog Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, danas je produžilo za još dva mjeseca pritvor Eldaru Leđenu (21), osumnjičenom za ubistvo svog četveromjesečnog sina 29. novembra ove godine u kući u ulici Avde Hodžića.

Ova informacija potvrđena je iz Kantonalnog suda u Sarajevu.

Leđen je, naime, kobnog dana čuvao sina u kući gdje su bili podstanari, dok je njegova supruga Indira P. (20) bila na poslu. Tog dana nazvao je Hitnu pomoć i kazao da se beba zagrcnula dok ju je hranio i da je prestala disati.

Ekipa Hitne pomoći uputila se ka kući u ulici Avde Hodžića, a kada su stigli, otac djeteta već ih je čekao na ulici, s djetetom u naručju, zamotanim u deku. U međuvremenu, Leđen je nazvao i suprugu i kazao joj da dijete nije dobro.

Ljekari Hitne pomoći utvrdili su da je dijete bez svijesti, da ne diše i nema pulsa. Pokušali su reanimaciju, ali nažalost, nisu uspjeli oživjeti dječaka pa je prevezen u mrtvačnicu Hitne pomoći, piše Avaz.


No, pripadnicima Hitne pomoći smrt djeteta bila je sumnjiva, jer su uočili hematome u predjelu čela, lica, vrata i grudnog koša te krv u nosu i ustima.

Roditelji su ljekarima Hitne pomoći obrazložili to rekavši da je jednom od njih dva dana ranije dijete ispalo. Ipak, ljekari su o svojim sumnjama obavijestili policiju i Tužilaštvo KS, a postupajući tužilac naredio je da se obavi obdukcija preminulog djeteta.

Hamza Žujo, vještak medicinske struke, utvrdio je obdukcijom da je dijete ubijeno. Otac i majka su tada privedeni u Policijsku upravu Novi Grad.

Suočen s dokazima, Leđen je u policiji priznao da je ubio sina. Istražiteljima je kazao da ga je htio nahraniti, ali da nije htio jesti i plakao je. To ga je iznerviralo pa je bebu bacio na fotelju. No, fotelja je imala drvene drške i dijete je udarilo glavom te ostalo bez svijesti.

Prema njegovoj izjavi, pokušao je djetetu dati vještačko disanje i umivao ga je, ali ono nije reagiralo pa je tada pozvao Hitnu pomoć i suprugu.

Leđenu je nakon toga određen pritvor, dok je njegova supruga puštena na slobodu.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH prijeti uvrštavanje na sivu listu MONEYVALA

Bosni i Hercegovini ponovo prijeti siva lista MONEYVALA. S obzirom na to...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FUCZ izdao upozorenje građanima: Snijeg će se naglo topiti, moguće su poplave, zaštitite se

Federalna uprava civilne zaštite (FUCZ) upozorava stanovništvo i nadležne službe na naglo...

SvijetVijesti

Izraelski vojnici ubili palestinskog tinejdžera na Zapadnoj obali

Izraelski vojnici ubili su Palestinca koji je bacio kamen na njih na...

Crna HronikaVijesti

Pronađeno 2,6 kilograma droge, krio je u kutiji za keks

Pripadnici Policijske stanice Doboj Jug uhapsili su danas, 16. januara B.A. (31)...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Kaknju proglašena uzbuna zbog zagađenja zraka

Operativni štab općine Kakanj je održao sjednicu na kojoj je donio Odluku...

Bosna i HercegovinaVijesti

Adnan Mrkva i Amel Ćapin osuđeni na 3 godine zatvora: Oduzima im se više od tri miliona KM

Sarajevsko kantonalno tužilaštvo navodi da je u ponovljenom postupku, Kantonalni sud u...

Bosna i HercegovinaVijesti

Sladić komentarisao najavu ‘ozbiljnog naleta zime’ za 10 dana, evo šta je rekao

Nedim Sladić, popularni bh. meteorolog, oglasio se na društvenim mrežama gdje je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Premija po litru mlijeka u FBiH uskoro veća za minimum 15 feninga

Mljekari u Federaciji BiH će uskoro imati veće premije po litru mlijeka...